Папа Римський продовжив почитання у Львові Нерукотворного образу Ісуса Христа (відео)

10:14 16 лютого 2015 р.


Фото: unian.ua

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову», в прес-службі ЛМР, у неділю на площі святого Юра відбулось публічне почитання Нерукотворного Образу Ісуса Христа та молитва за мир.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 16 лютого, «Щоденному Львову»: «Вчора на площі перед собором святого Юра відбулась молитва за мир, яку очолив Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк. Також вчора відбулось публічне почитання Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа. Тисячі людей спільно помолились за мир в країні».

Натомість в інформаційній агенції УНІАН повідомили сьогодні, 16 лютого:

«Апостольський Престол, як виняток і на знак особливої уваги до України, продовжив до 19 лютого перебування в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові Нерукотворного образу Ісуса Христа. Про це 15 лютого повідомили УНІАН у Львівській Архиєпархії Української Греко-католицької церкви.

Сайт Львівської Архиєпархії Української Греко-католицької церкви інформує: «На уклінне прохання окремих категорій осіб (сім’ї загиблих в АТО, поранені, військові, неповносправні, діти з особливими потребами, особи з обмеженими можливостями), а також інституцій, що звернулися до Церкви з проханням про можливість помолитися перед Нерукотворним Образом Господа Нашого Ісуса Христа - Римський Апостольський Престол, як виняток і знак  особливої  уваги  до України, продовжив перебування реліквії до вечора четверга 19 лютого 2015 року».

Як зазначається у повідомленні, доступ до святині буде обмежений. Протягом цього часу у Архикатедральному Соборі Святого Юра богослужіння відбуватимуться згідно встановленого порядку, сам храм буде відчинений до 23:00.

Як повідомили УНІАН у Львівській міській раді, щодоби до святині  приходить від 15 до 20 тисяч паломників зі всіх областей України, а також паломники з Польщі та інших держав. Люди простоюють у великих чергах, щоб потрапити до храму, від 15 до 22 годин.

У зв‘язку з великою кількістю паломників, на вулицях прилеглих до Собору святого Юра тимчасово змінено рух громадського та приватного транспорту. Також храм був  відчинений для почитання практично цілодобово.

Довідка УНІАН:

30 січня з особистої захристії Папи Римського до Архикатедрального собору святого Юра у Львові привезли унікальну реліквію – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа. Згідно умов договору, святиня для почитання повинна була перебувати у Львові до 15 лютого.

Нерукотворний образ Ісуса Христа є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що в перекладі означає «обрус».

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві.

Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

Сьогодні Нерукотворний образ Господній зберігається у Папській захристії Сикстинської капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, котра тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Перед тим, як вирушити до України реліквія «пройшла» шляхом транспортування через зали Апостольського палацу – Залу Реджіа та відому на весь світ Сікстинську капелу, де відбувається Конклав – зібрання кардиналів для обрання Понтифіка. Святиню встановили у величезний ящик синього кольору, який під наглядом охорони та священнослужителів вивезли із території Ватикану.

Умови виставлення оригіналу Нерукотворного Образу вимагають посиленої охорону. У храмі вірянам суворо забороняється фотографувати реліквію, знімати на камери чи в будь-який інший спосіб фіксувати Нерукотворний Образ. Біля пам’ятки перебуває цілодобова озброєна охорона».

Як інформував «ЩЛ», на прохання сімей полеглих бійців, поранених, військових, неповносправних, дітей із особливими потребами, осіб з обмеженими можливостями й інституцій, котрі звернулися до церкви з проханням про можливість помолитися перед Нерукотворним Образом Ісуса Христа, Римський Апостольський Престол перебування реліквії у Львові до вечора четверга 19 лютого.


Відео: Львівська міська рада

dailylviv.com

До теми

15:27 14 вересня 2021 р.

Lviv Orchestra Fashion відбувся у Львові

8 вересня у Львові відбувся показ нової колекції SS 2022 бренду Marta Wachholz у супроводі симфонічного оркестру INSO-Lviv.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу