Папа Франциск прийняв главу УГКЦ

14:52 11 листопада 2016 р.


Фото: uk.radiovaticana.va

Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Блаженішого Святослава, Верховного архиєпископа Києво-Галицького й главу УГКЦ, який цими днями перебуває в Римі, беручи участь у Пленарній асамблеї Папської ради сприяння єдності християн.

Блаженніший Святослав розповів після цієї зустрічі в інтерв’ю для «Радіо Ватикану», що він, насамперед, представив Святішому Отцеві напрацювання Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся на початку вересня, зокрема ті рішення і пропозиції, які стосуються компетенції Єпископа Рима. Зокрема, було звернено увагу на те, що головна тема цього Синоду – дияконія, тобто соціальне служіння, була співзвучною з Ювілейним роком Божого милосердя, що стало нагодою підбити підсумки його переживання в УГКЦ.

Ще однією темою, порушеною під час зустрічі, була участь УГКЦ в роботі Міжнародної змішаної комісії богословського діалогу між Католицькою і Православними Церквами, яка нині розглядає питання синодальності й першості. Відзначено, що досвід синодальності УГКЦ може бути цікавим та корисним і для Веселенької Церкви. Підкреслено теж, що в екуменічному діалозі УГКЦ бажає не просто бути присутньою, але бути активним учасником. Розповідаючи про те, як очолювана ним Церква свідчить Євангеліє в українському суспільстві, Блаженніший Святослав представив свій нещодавній візит до Краматорська, те, як виглядає життя людей у так званій «сірій зоні» й участь УГКЦ у здійсненні ініціативи «Папа для України».

У цьому контексті Святіший Отець поділився враженням від нещодавніх апостольських подорожей до південного Кавказу, що дали змогу побачити ситуації, схожі до тих, які сьогодні переживає Україна, що ці явища не є якимось ізольованим фактом. За словами глави УГКЦ, Папа запевнив, що має Україну у своєму серці та молиться за всіх її мешканців, уділяючи своє апостольське благословення.

Про це повідомили на «Радіо Ватикану».

dailylviv.com

До теми

15:46 3 серпня 2021 р.

Скульптуру монаха з дитиною у Львові реставруватимуть усі охочі

Сьогодні, 3 серпня, у Львові стартували Дні реставрації. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка.

Рубрика: Культура

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу