Пам’ятник Тудору у Львові передадуть до музею

10:10 26 травня 2016 р.


Фото: unian.net

Галицькій районній адміністрації доручено розробляти проект реконструкції площі Маланюка.

«Відбулося засідання робочої групи для вирішення питання доцільності демонтажу пам’ятника Степанові Тудору на площі Маланюка», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«В обговоренні взяли участь представники Львівської міської ради, науковці, громадські активісти. Зокрема, декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Шуст, професор, керівник урбаністичного семінару Українського католиціького університету (УКУ) Мар’яна Долинська, кандидат історичних наук, керівник програми «Історія українського визвольного руху» УКУ Василь Стефанів висловилися за демонтаж та музеєфікацію пам’ятника Степанові Тудору.

Позиція ж Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», яку озвучив начальник управління архітектури міськради Юліан Чаплінський, така: пам’ятник вартує залишити на площі, адже він має архітектурно-мистецьку цінність. Після обговорення, більшість членів робочої групи погодилися, що пам’ятник має бути демонтований і переданий на зберігання в один з музеїв Львова.

Відтак, Галицькій районній адміністрації доручено розробляти проект реконструкції площі Маланюка без пам’ятника Степанові Тудору, управління охорони історичного середовища та управління культури ЛМР має визначити місце перенесення пам’ятника. Також буде підготовлена науково-історична довідка про постать Степана Тудора як обґрунтування демонтажу і музеєфікації пам’ятника.

Наступне засідання робочої групи відбудеться після 11 червня, де буде прийнято кінцеве рішення. Нагадаємо, на сайті міської ради до 11 червня триває голосування щодо долі пам’ятника. На сьогодні проголосувало 698 осіб, з яких 41,3% виступають за залишення пам’ятника на площі, а 58,7% – за перенесення».

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу