«Новини Прибужжя» та «Голос Сокальщини» – найбільш гендерночутливі медіа - моніторинг | Новини Львова

«Новини Прибужжя» та «Голос Сокальщини» – найбільш гендерночутливі медіа - моніторинг

10:42 30 червня 2020 р.

  • 0

Під час третього етапу моніторингу, який відбувся 11-17 червня 2020 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох гіперлокальних медіа регіону – п’ять друкованих видань («Воля народу», «Голос відродження», «Миколаївські вісті», «Народна думка», «Новини Прибужжя») і п’ять інтернет-видань («Голос Сокальщини», «Джерела Трускавця», «Лайфінфо», «Сайт Стрия 245.ua», «Яворів інфо»).

Незважаючи на те, що в країні, зокрема – на Львівщині, спостерігається ріст захворювання на COVID-19, проте вчервнівгіперлокальних медіа регіону тема пандемії коронавірусної інфекції відчутно пішла на спад. Так, за результатами моніторингу, COVID-19 було присвячено 17% інформаційних матеріалів (квітень – 38%): в  друкованих медіа – 15%публікацій, в інтернет-виданнях – 18%.

У питаннях, що стосувалися коронавірусу, чоловіки були втричі частіше експертами у друкованих ЗМІ, і в 6,7 разів – в онлайн-виданнях. Паритет між героїнями та героями (50% 50%) був у друкованих ЗМІ, а в інтернет-виданнях чоловікигерої домінували над жінками-героїнями новин майже вдвічі (63% і 37% відповідно).

Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 322 (82 – у друкованих, 240– в онлайн-медіа).

У червні в журналістських публікаціях друкованих ЗМІ жінки з’являлися в ролі героїнь у 25% випадків, що на 4% менше, ніж у квітні 2020 року. Значно нижчий відсотковий показник присутності експерток у публікаціях –  всього 18% випадків – і це найнижчий показних за моніторинговий період (38%– у лютому, квітні). Зокрема, в газеті «Миколаївські вісті» не зафіксовано жодного випадку, де була би подана думка жінок. Одним із чинників, який, вважаємо, вплинув на зменшення уваги до жінок, стало домінування жанру сухої фактологічної інформації, серед якої переважали знеособлені матеріали або публікації, де фігурували чоловіки-керівники як на центральному, так і на регіональному рівнях.

Червневий моніторинг також показав, що жінки найчастіше були героїнями матеріалів про освіту, охорону здоров’я, соціальну політику, кримінальних повідомлень. Їх кількість була рівною з кількістю чоловіків як героїв публікацій. Зокрема, в кримінальній тематиці жінки фігурують виключно як потерпілі від злочинних дій або внаслідок ДТП. Частіше за чоловіків жінки коментували теми освіти і соцполітики  (по 67%). Також експертна думка жінок зафіксована і в матеріалах про політику\місцеву владу (17%). Абсолютно відсутні жінки у матеріалах про спорт, благодійність і довкілля.

Найвищий відсоток жінок як експерток – у газеті «Новини Прибужжя» (33%), трохи менше – у «Голосі відродження» (30%), зовсім не зафіксовано – у «Миколаївських вістях» (0%). Найбільший дисбаланс героїнь/героїв зафіксовано у газетах «Новини Прибужжя» (у 5,6 разів), «Миколаївські вісті» (у 4 рази) і «Народна думка» (у 3рази). Найменша різниця між героями та героїнями – у газетах «Воля народу» (2,3 рази), «Голос відродження» (1,8 рази).

Порівняно з квітнем, у червні в друкованих виданнях  зменшилась кількість фемінітивів (слів на позначення професій, посад, діяльності жінок у жіночому роді): із 72% до 65%. Такий показник обумовлений рекордно малою кількістю фемінітивів у газеті «Голос відродження» (14%). Абсолютними лідерами у використанні фемінітивів стали газети «Новини Прибужжя» і «Миколаївські вісті»(100%). Трохи  менше їх зафіксовано у газетах «Воля народу» (86%) і «Народна думка» (67%).

Відповідно до цих даних найбільш гендерночутливим друкованим ЗМІ у червні 2020 р. стали «Новини Прибужжя» (49%), друга позиція – у «Волі народу» (43,7%). Найнижчий рівень гендерної чутливості – у газети «Голос відродження» (26%).

Докладніше про моніторинг - на сайті Пресклубу.

 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:50 27 липня 2020 р.

Сколівщина, Стрийщина і Бущина на два місяці стануть знімальними майданчиками (відео)

На Львівщині розпочинають знімання історичного фільму «Легенда Стрия», що є частиною реалізації масштабного регіонального проекту «Легенди нашого краю».

Рубрика: Культура

Останні новини

У Львові в ДТП загинула відома львівська тренерка. Оголошено збір коштів

Смертельна ДТП на Львівщині: обидва водії були під впливом психоактивних речовин

У Львові міністр МОЗ скличе нараду щодо вакцинації населення

Міністр охорони здоров’я сьогодні проінспектує львівські лікарні

На Львівщині виявлено 197 нових інфікованих коронавірусом за минулу добу

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу