Нова редакція Українського правопису набула чинності

11:50 3 червня 2019 р.


Фото: bbc.com

Відсьогодні, 3 червня, офіційно почала діяти нова редакція Українського правопису.

Про це повідомили в інтернет-виданні «Українська правда. Життя», де також розповіли: «Але це не означає, що треба писати лише по-новому. Аби ми звикли до інновацій, триватиме перехідний період. Скільки саме – поки що невідомо».

«Інститут мовознавства імені Олександра Потебні Національної академії наук України опублікував повний текст нової редакції Українського правопису. Редакція «УП.Життя» прочитала правопис і не побачила там великих змін», – поінформували також в інтернет-виданні «Українська правда. Життя.

Співголова мовної комісії, яка працювала над правописом, Богдан Ажнюк, пояснив: «Змін небагато. Правопис має бути стабілізатором, а не збуджувачем, терапією, а не шоковою терапією. Мовна практика в нас дуже строката, хаотична навіть. Неоднаково використовують ґв запозиченнях, в різних виданнях пишуть кафедра чи катедра. Якось це треба стабілізувати. Домовитися, щоб його всі виконували і використовували».

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу