Німецькі реставратори діляться зі львівськими студентами досвідом

17:40 30 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Німецькі каменярі-реставратори діляться досвідом реставрації архітектурних пам’яток із львівськими студентами в рамках Міжнародного діалогового проекту для каменярів.

Про це повідомили в понеділок, 30 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «У Львові проект відбувається за підтримки управління охорони історичного середовища ЛМР. Головний об’єкт реставрації, який вибрали у Львові цього року – ренесансна кам'яниця на площі Ринок, 5».

«Очолює реставраційні роботи з відновлення каменю будівлі №5 на площі Ринок реставратор з Німеччини Дірк Брюггеман-Булгаков,. До Львова він приїжджає вже багато років. Спершу співпрацював з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ», тепер з фондом «Eberhard-Schoek», – поінформували також у міськраді.

«Дірк Брюггеман-Булгаков показує студентам технологію, яку каменярі мають використати перед початком основних реставраційних робіт – спершу відбір проб каменю, далі змішування їх з реагентами і по реакції – визначення складу сполук, щоб знати, що робити з каменем далі. Також, за словами Дірка Брюггемана-Булгакова, німецькі каменярі використовують історичні інструменти, аналогічні до тих, які колись використовували і в Німеччині, і у Львові кілька століть тому», – повідомили також у міськраді.

Дірк Брюггеманн-Булгаков розповів: «Ми працюємо в рамках Міжнародного культурного діалогового проекту. Тут молоді люди з Німеччини і України спільно працюють над реставрацією культурних елементів у будівлях старого міста. У Львові ми працюємо не перший рік. Нам доводилося працювати над відновленням дуже багатьох історичних об’єктів».

Реставратор також зауважив: «Однією з найбільших проблем будинків у старій частині міста є висоли – протягом століть йде втягування вологи і, внаслідок цього, збирається дуже багато солей в середині вапняку. Ці солі обов’язково необхідно витягувати з каменю, щоб проводити наступні реставраційні роботи. Тому, цього року ми вирішили приділити увагу саме проблемі висолів та усунення солей з каменю на  будівлі №5 на площі Ринок. Також у цій кам’яниці ми проводимо заміну елементу сходів, адже давніше тут було поставлено бетонний елемент сходів, який немає нічого спільного з оригінальною субстанцією цього будинку. Зараз ми його замінили на камінь з вапняку»

Дірк Брюггеманн-Булгаков зазначив також: «У рамках Міжнародного діалогового проекту для каменярів над ліквідацією висолів у кам’яниці №5 на площі Ринок працюють студенти Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, студенти з Національного університету «Львівська політехніка», а також учні-каменярі, або підмайстри-каменярі з Німеччини. Вони поділені на невеликі групи, де є один представник Німеччини і один представник України, щоб постійно відбувався культурний обмін. На усі роботи, які проводять, реставратори мають необхідні дозвільні документи».

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу