Невигадані історії: у Львові видали «усміхнену» книгу про правду нашого життя

15:48 12 жовтня 2020 р.

У видавництві «Апріорі» вийшла нова книга Юрія Николишина «Звідки росте борода» в абсолютно новому для письменника жанрі гуморесок, «вихоплених з життя».

Під час її презентації у Львівському пресклубі автор зауважив, що нічого для книги не вигадував, а лише уважно слухав людей, з якими спілкувався і – мимоволі запам’ятовував найцікавіше, пише DailyLviv.

- День за днем, майже три з половиною роки воно викристалізовувалось, щоб побачити світ – спочатку у журналі «Дзвін», пізніше – окремою збіркою. Життя насправді таке багатогранне і непередбачуване, що такі історії не вигадаєш, тільки воно могло їх підкинути. Життя пише свої оповідки. А я їх лише записую і опрацьовую. Це не означає, що ходжу за людьми із блокнотом чи диктофоном. Але почута історія – мов перлина у мушлі чекає свого часу. Вона визріває – і потім з’являється на сторінках. Таких історій знаю безлічй уважно слухаю нові. Тому – буде продовження, – розповів Юрій Николишин.

Тепла, щира, ніжно-іронічна, естетична і дуже потрібна в наші дні – так відгукуються книгу «Звідки росте борода» знавці.

Народний артист України, режисер Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької Григорій Шумейко назвав вихід цієї книги «радісною, усміхненою і щиросердною подією».  

- Усмішка –  це те, що притягує щиросердністю. Потрібне спілкування відкрите, доброзичливе і врешті радісне. Адже попри скрутні часи важливо, щоб нас не покидав оптимізм. Книга реальних оповідок, які мистецьки опрацював автор, є знаковою для Львова, – сказав він під час презентації видання у Львівському пресклубі.

Головний редактор журналу «Дзвін» Юрій Коваль відзначає, що книга читається на одному подиху: читач отримає величезну насолоду від першого до останнього рядка і «проковтне» її, не відриваючись.  - Притчі, оповідки, казуси трапляються і з відомими та поважними людьми. Юрій Николишин, як виявилось, є дуже уважним слухачем і має добру пам’ять. І в цій книзі він майстерно й філігранно виклав історії, які почув від відомих львів’ян. Зізнаюсь, в одній з історій я упізнав себе, і це було дуже приємно, –  зауважив Юрій Коваль.

Присутні на презентації також зауважили, що Юрій Николишин –  людина неймовірна творча. Йому добре вдаються всі справи, за які він береться.  

- Він – чудовий письменник і надзвичайно талановитий фотохудожник. Крім того, я вважаю його одним із найпринциповіших і найвідповідальніших видавців сучасної України. У видавництві «Апріорі», яке очолює Юрій Николишин, немає жодної «випадкової» книги. Попри гумористичну тональність, оповідки у новій книзі мають глибокий підтекст і мораль, – зазначив письменник Зиновій Суходуб.

Відомий перекладач, письменник і науковець Андрій Содомора нагадав цитату мудрого Цицерона, який сказав: «Усміхатися можна, сміятися (реготати) – ні.

- Ця книжка якраз витримана у доброму сміховому камертоні. І мова – не чисто літературна, а зі вкрапленнями діалекту, який добре до неї пасує, –  сказав він.

Андрій Содомора також зауважив, що епіграфом для збірки гуморесок Юрія Николишина могли би стати  слова Горація: «Сміючись –  говорити правду».

- Ця книжка – про правду. І вона – усміхнена. – підсумував Андрій Содомора.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу