На міжнародному кінофестивалі в Мінську відзначили фільм режисера зі Львова (відео)

23:30 16 листопада 2015 р.


Фото: ipress.ua

Стрічку нашого земляка виокремили за «вираз надії на збереження національної культури в умовах глобалізації».

Документальний фільм львівського кінорежисера Остапа Костюка «Жива ватра» відзначили в основному конкурсі мінського міжнародного кінофестивалю «Лістапад» за «вираз надії на збереження національної культури в умовах глобалізації». Фільм розповідає про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу. Це фільм про життя, про традицію, про конфлікт двох світів – сучасного і древнього, про природу гір, про долю людську, про любов, про родину, про місце під сонцем, про вогонь живий і про вівчарство – усе це в голові маленького хлопчика, котрий, може, стане пастухом – Іванка.

Також у конкурсі брав участь фільм Сергія Лозниці «Подія». Він отримав спеціальний приз журі. Картина присвячена серпню 1991 року – путчу та реакції демократичної частини суспільства на нього. 

Тоді спроба консервативного крила комуністичної партії здійснити державний переворот закінчилась фактичним кінцем Радянського Союзу – над Кремлем замайорів російський триколор. Лозниця показує те, що відбувалось в ті дні у Ленінграді: багатотисячні громадянські протести на Дворцовій площі, обличчя та емоції революції.

Головний приз конкурсу документального кіно отримала польська стрічка «Брати» Войцеха Староня. В основному конкурсі переміг фільм «Урок» (Болгарія) Петера Вілчанова та Крістіни Грозєвої.

Журі кінопреси цього року очолював голова спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.  Конкурсна програма кінофестивалю «Лістапад» складається з п’яти секцій: основного конкурсу; конкурсу дебютних фільмів «Молодість на марші»; конкурсу документального кіно; національного конкурсу та конкурсу дитячого кіно.

Про це повідомили сьогодні, 16 листопада, на телеканалі «Еспресо.TV».

dailylviv.com

До теми

15:44 18 травня 2021 р.

Найкращих працівників музейних закладів Львова преміювали

У Львові відбулося святкування Міжнародного дня музеїв, у рамках якого провели церемонію вручення премій і подяк переможцям Програми відзначення працівників музейних закладів Львова.

Рубрика: Культура

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу