На Львівщині стартував Третій світовий конгрес бойків (програма)

14:36 6 серпня 2015 р.


Фото: turka.at.ua

9 серпня на Співочому полі в селі Явора Турківського району відбудеться свято мистецтв, спрямоване на відродження звичаїв та обрядів.

6-9 серпня у Турківському та ближніх районах Львівщини відбудеться Третій світовий конгрес бойків Офіційне відкриття конгресу - 6 серпня у місті Турка. У програмі з’їзду проведення науково-практичних конференцій на історично-культурну та соціальну тематику, спортивні та мистецькі заходи, запалення ватри тощо.

Також учасники конгресу вшанують видатних особистостей Бойківщини, зокрема, Петра Сагайдачного, Мирона Утриска, Олександра Бережницького, Омеляна Бачинського, Олега Ольжича та ін. Окрім того у неділю, 9 серпня, на Співочому полі в селі Явора Турківського району відбудеться свято мистецтв, спрямоване на відродження звичаїв та обрядів.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної ради. Натомість у Турківській районній державній адміністрації опублікували програму конгресу:

6 серпня, четвер

8.00 – реєстрація учасників Конгресу – координаційний центр, районний народний дім (Турка, вулиця Міцкевича, 27)

10.30 – Відкриття виставок: фойє культурного центру «Україна» , фойє залу засідання районної ради, майдан Тараса Шевченка, фойє СШ №2, фойє та зал районного народного дому.

10.30 – молебень біля фігури Божої Матері, Турка. Колона учасників Конгресу збирається біля Турківського РНД (вулиця Міцкевича, 27) і спільно під музику духового оркестру прямує до майдану Тараса Шевченка і встановлює на подіумі атрибутику Конгресу

11.00 – молебень біля стенду «Небесна Сотня», майдан Шевченка.

11.00 – виїзд туристичної групи в Сколівський район для сходження на гору Маківка.

11.30-13.00 – Офіційне відкриття Конгресу – майдан Шевченка або культурний центр «Україна» Турка. Після офіційного відкриття Конгресу від основного факелу запалюють паралельний факел для проведення молодіжних заходів на Співочому Полі села Явора.

14.00 – Проведення радою сприяння духовності, моралі, сім’ї та підростаючого покоління серед бойківчан науково-практичної конференції з питань: а) «Роль церкви в духовному житті бойківчан»; б) «Моральне виховання, підготовка молодої сім’ї та підростаючого покоління до суспільного життя». в) «Церковна архітектура та архітектура житлово-господарських споруд», г) Сакральне мистецтво. Презентація Каталогу. Культурний центр «Україна»

14.00 – Проведення конференції наукової ради з таких питань: а) «Історичний, духовний, культурний та соціально-економічний розвиток Бойківщини: минуле, сучасність та тайбутнє»: паралелі етнографічних культур Бойків, Гуцулів та Лемків в розвитку традиційної культури; традиції збереження ландшафтного середовища Бойківщини; Бойківщина в історичних подіях та постатях; охорона пам’яток історії та культури; Бойківщина та її умовні етнографічні мережі. б) «Вклад науковців Бойківщини в Світову науку». Культурний центр «Україна»

14.00 – Засідання об’єднання «Письменники Бойківщини» – проведення літературного конкурсу імені ІванаФранка. Зал Турківської ЗОШ №1.

14.00. – Комісія спорту і фізичної культури: Відкриття та проведення шахово-шашкового турніру пам’яті імені Степана Попеля. Зал Турківської НВК №2.

15.00-17.00 – Комітет жіночих організацій: Майстер-класи «Майстри Бойківського краю». Зал Турківської районної ради.

17.00-18.00 – круглий стіл «Етноусвідомлення в системі родинного виховання на Бойківщині». Зал Турківської районної ради.

15.00 – Хортинг – сучасна оздоровча фізична культура. відкриття та формування команд молодіжного табору. Луна-парк. Аніматори. Клоуни. Чіго-біго. Театральні мініатюри. Дитячі ігри, розваги, забави. Співоче поле села Явора.

16.00 – Проведення творчих читань авторських поетичних та прозових творів, які відображають останні події в Україні: Революція гідності, пам’ять про Небесну сотню та захисників Батьківщини в зоні АТО під назвою «Поезія народжена війною». – на майдані Шевченка

16.00 – Наукова конференція на тему: «Прізвище Бойко, як флагман в українському родоводі бойків чан і їхня роль у житті суспільства та його похідних Бойчук, Бойкевич, Бойченко та інші». Зал Турківської дитячої музичної школи

16.00 – Пленарне засідання на тему «Журналістика на Бойківщині та в діаспорі».

Відбудуться секції на теми: «Газетна справа»; «Розвиток радіо»; «Видавнича справа»;

«Телебачення». Примішення Редакції районної газети «Бойківщина», або радіо.

16.00 – Комісія спорту і фізичної культури. Пленарне засідання на теми «Роль вихідців з бойківщини в зародженні українського тіловиховання» та «Проблеми розвитку фізичної культури і спорту в гірських населених пунктах Боківщини». Дитяча юнацько-спортивна шахова школа «Юність», Турка

19.00 – Рада молодіжних організацій. Провести пленарні засідання на теми: «Молодь Бойківщини на початку ХХІ століття», «Молодь в суспільно – громадському житті на тренерах Бойківщини та в діаспорі». Співоче поле села Явора

18.00 – засідання рад, управи та звіти голів філій МГО «Світовий Конгрес Бойків» з України та діаспори. Зал музичної школи, Турка.

19.00 – БОЙК-fest. Концертна програма за участі сучасних відомих молодіжних гуртів та виконавців Закарпаття.

20.30 – ДИСКО-фольк.

23.00 – ФАЄР-шоу. Співоче поле села Явора.

7 серпня, п’ятниця

9.00 – «Трембіта кличе». Хортинг. Співоче поле села Явора.

 9.45-10.45 – Комітет жіночих організацій. Відкриття виставок:  «Декоративно-ужиткове мистецтво Бойківщини»; презентація видань зісторії та культури бойківщини; презентація робіт конкурсу «Мій рідний край».

Зал Турківської районної ради

11.00 – науково-практична конференція «Економічні, соціальні та гуманітарні проблеми жінки-бойкині: шляхи їх подолання». Зал Турківської районної ради

11.00 – Освітньо-виховна рада. Конференція на тему: «Виховний освітній рівень серед бойківчан, як в Україні так і в діаспорі». Презентація громадських молодіжних організацій «Рідна школа» (м. Турка), «Сокіл» (Закарпаття)

Круглий стіл на тему: «Юні бойківські таланти». Творча майстерня (майстер-класи); практичні творчі доробки малих бойків; виставка дитячих художніх творів; дитячий парад у вишиванках «Діти за мир і Україну». Зал Турківської НВК №2

12.00 – Засідання круглого столу ради екології та природних ресурсів на тему: «Збереження природного середовища та поліпшення екології Карпат».

ДП «Боринське лісове господарство».

12.00 – Конференція ради заохочення вивчення бойківського краю та туризму на тему: «Сільський зелений туризм – запорука поліпшення соціально-економічного добробуту життя горян». Зал Турківської музичної школи.

12.00 – Науково-практична конференція ради розвитку медицини, як традиційної так і не традиційної на Бойківщині і в діаспорі на тему: «Традиційні та нетрадиційні методи лікування, народна медицина Бойківщини, здоровий спосіб життя». Зал Турківської музичної школи.

12.00 – Іноваційно-інвестиційна комісія. Науково-практична конференція під назвою: «Іноваційні проекти та залучення інвестицій для розвитку економіки Бойківського краю». Зал Турківського центру зайнятості

15.00 – Круглий стіл ради суспільної служби: «Завдання громадсько-благодійної допомоги на Бойківщині і в діаспорі». Кімната благодійного фонду «Милосердя». Приміщення редакції газети «Бойківщина»

16.00 – Рада декоративного мистецтва Бойківщини. Засідання круглого столу на тему «Історія і сучасний стан декоративного мистецтва Бойківщини». Його проводять етнографи-дослідники, учасники ознайомляться з розвитком художніх промислів зі всіх жанрів мистецтва поставлених не тільки на любительську основу, але й на професійну промислову основу, як у нас так і в діаспорі Рада митців, вихідців з Бойківщини.

Зустрічі митців з Бойківщини, з різних напрямків і жанрів, що збагачують палітру мистецтв, як світову так і своїх держав де вони проживають, а також України й карпатського краю.

Мистецька конференція «Роль митців, вихідців з Бойківщини, у розвитку України і світу в цілому». Секції: а) музикознавство – диригенти, композитори, співаки, музиканти, хореографі; б) театральне мистецтво – артисти театру, режисери, ведучі; в) живопис, скульптура, архітектура та ін. Зал Турківської ЗОШ №1

Виставкова комісія. Виставкові роботи з таких тем: «Голодомор в Україні 1932 – 1933 рр. очима дітьми»;  «132 – роки поселення українців на Американський континент»; «155 – років від дня народження І.Франка»; «Еміграція з Бойківщини»;  «Мистецькі виставки з різних жанрів»; «Виробничо-господарські та агро виставки». Культурний центр «Україна», Турка

16.00 – Проведення круглого столу ради правового виховання на теми «Захист людських та громадянських прав і свобод Українців-бойків та інших етнографічних груп як у нас так і в діаспорах» та «Захист наших людей-заробітчан за кордоном; Зал Турківської дитячої музичної школи.

8 серпня, субота

10.00 – Рада музеїв «Бойківщина» в Україні та діаспорі. Симпозіум на тему «Збереження історичної спадщини етнографічної групи бойків у народних музеях «Бойківщини».

Засідання комісії з проведення літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска. Читальний зал ЦРБ, Турка

11.00 – Засідання ради автентичного фольклору бойківської етнографічної спільноти: Теми науково-практичної конференції: а) «Бойківський Фольклор, як основа збереження української нації Карпадського регіону, зокрема в Україні та діаспорі»; б) «Проекти бойківського фольклору»; в) «Дійство серій бойківського фольклору».

12.00 – Засідання ради з розвитку культури: збереження звичаїв та обрядів

бойків, розвиток автентичного фольклору загальної культури розвитку нашої Української держави. Культурний центр «Україна», Турка

12.00 – Комітет «Український родовід» на теренах Бойківщини. Генеалогічна конференція «Історія Українських Карпат – це велика частина історії українських-бойківських родин». Зал Турківського центру зайнятості

14.00 – Конференція: національно-визвольна боротьба, якій немає кінця, національно-визвольна боротьба ОУН, УПА на Бойківщині в 1941 – 1952 рр. Турківський НВК №2

13.00 – Засідання круглого столу на тему «Розвиток кооперації на Бойківщині (минуле,сучасне,майбутнє)», смт Бориня, навчально-практичний центр СОК «Вулкан»

Участь кооператорів Карпатського регіону в ярмарці на Співочому полі в рамках проведення свята мистецтв «Відлуння Бойківського краю» 9.08.2015р.

13.00 – Футбольний матч юнацьких команд сіл Явора та Закарпаття. Стадіон села Явора

16.00 – Футбольний матч між ветеранами міст Турка і Старий Самбір Стадіон.Турка

16.00 – Підбиття підсумків: звітів конгресових комітетів, рад , асоціацій, круглих столів, конференцій, пленарних засідань і інше, прийняття рішень, резолюцій та постанов, закриття науково-творчої частини Конгресу, пресова конференція ТСКБ.

Зал Турківської музичної школи.

У рамках Конгресу відбудуться заходи з вшанування видатних особистостей Бойківщини та інші виїзні заходи

6 серпня, четвер

14.00 – Захід з вшанування пам’яті Олександра Бережницького – народний дім с.Черхава Самбірського р-ну, біля художньо-меморіальної таблиці О.Бережницького (виїзд делегації від Конгресу о 12.00).

15.00 – вшанування пам’яті Князя Лева – монастир села Лаврів Старосамбірського району, біля художньо-меморіальної таблиці Князю Леву.

16.00 – Захід в честь пам’яті Петра Сагайдачного – село Кульчиці Самбірського району.

17.00 – Відвідини музею «Бойківщина» в м.Самбір.

17.30 – Відвідини історико-краєзнавчого музею в м.Старий Самбір

18.30 – Вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка – майдан Т.Шевченка м.Турка.

7 серпня

10.30 – Вшанування пам’яті Мирона Утриска. Турківська міська Ратуша, біля художньо-меморіальної таблиці Миронові Утриску.

14.00 – Вшанування пам’яті отця Василя Соломона-Щасного – церква села Комарники (Зворець) Турківського району, біля художньо-меморіальної таблиці отцю Василю Соломону –Щасному.

14.00 – Вшанування пам’яті Івана Багряного – СШ №2 міста Турка, біля художньо-меморіальної таблиці Іванові Багряному.

15.00 – Вшанування пам’яті Михайла Зубрицького – село Кіндратів Турківського району біля пам’ятника М. Зубрицькому.

15.00 – Вшанування пам’яті Степана Попеля. Турка, шахово-шашковий клуб біля художньо-меморіальної таблиці С. Попеля

16.00 – Вшанування пам’яті Омеляна Бачинського. ОШ селаЖукотин Турківського р-ну, біля художньо-меморіальної таблиці О. Бачинському

16.00 – Вшанування пам’яті Олега Ольжича.  СШ села Верхня Яблунька Турківського району, біля художньо-меморіальної таблиці Олегові Ольжичу.

18.00 – Вшанування пам’яті ІванаФранка. Районний народний дім, Турка, біля художньо- меморіальної таблиці Іванові Франку.

8 серпня, субота

9.00 – Вшанування пам’яті Івана Федевича (поминальна служба відбудеться на його могилі на цвинтарі міста Турка (вулиця Шептицького) та захід біля художньо-меморіальної таблиці Федевичу – ЗОШ №1 містаТурка.

11.00 – Виїзд делегації від Конгресу на екскурсію до музею-садиби Івана Франка в селі Нагуєвичі Дрогобицького р-ну.

12.00 – відкриття художньо-меморіальної таблиці громадському діячеві ЗУНР Захару Павлюху – фасад школи села Хащів Турківського району.

15.00 – Вшанування пам’яті Григорія Китастого – Турківська дитяча музична школа, біля художньо-меморіальної таблиці Г. Китастому.

15.00 – Вшанування пам’яті Ольги Стахнів. ОШ містаТурка, біля художньо-меморіальної таблиці О.Стахнів.

9 серпня, неділя

10.00 – Літургія в церквах району

13.00 – Свято мистецтв і відродження звичаїв та обрядів «Відлуння бойківського краю»

– «Співоче поле» в селі Яворі Турківського району.

13.30 – «Україно – будьмо!». Винесення стометрового прапора в акції єдності етнографічних спільнот бойків, лемків, гуцулів та всієї Україна. «Бойко-fest». «Моя родина – Україна». Фольклорна концертна програма колективів художньої самодіяльності та участь кращих сучасних молодіжних колективів та виконавців.

20.00 – Бойківська ватра.

21.00 – Закриття Конгресу.

21.30 – Диско-фольк.

22.30 – Вуглеходіння.

23.00 – ФАЄР-шоу.

Співоче поле села Явора».

Програму опубліковано на сайті Турківської районної державної адміністрації.

dailylviv.com

До теми

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу