На Львівщині розпочався міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег 2015» (програма)

16:08 23 липня 2015 р.


Фото: зі сторінки Мирослава Мариновича в інтернет-мережі «Facebook»

Х польсько-кримськотатарсько-єврейсько-український міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег 2015» триватиме в Уневі до 27 липня.

В Уневі на Львівщині розпочався Х польсько-кримськотатарсько-єврейсько-український міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег 2015». Участь у ньому беруть понад 40 громадян України різних національностей – української, польської, єврейської та кримськотатарської.

Семінар «Ковчег» проводиться з 2006 року. П’ять років поспіль він проходив в Свято-Успенській Унівській Лаврі Студійського уставу, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. 

Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів. Одним з врятованих там людей є екс-міністр закордонних справ Польщі проф. Адам Даніель Ротфельд. У наступні роки семінар організовували в Центрі Миру та Возз’єднання Парафії Римсько-Католицької Церкви в Більшівцях (Івано-Франківська обл.), щоб цього року знову повернутися до Унева.

Програма семінару «Ковчег» традиційно складається з кількох блоків:

навчальний – блок лекцій і семінарів, які проводять українські, польські, єврейські та кримськотатарські вчені, представляючи таким чином різноманітні погляди на важливі та цікаві проблеми історії та культури;

блок інтерактивний – диспути, «круглі столи», ворк-шопи, психологічні та інтеграційні тренінги;

національно-культурні презентації – у форматі українського, польського, єврейського та кримськотатарського тематичних днів учасники семінару творчо демонструють особливості та несподіванки національних традицій та культур, навчаючи також представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захоплює справжній феєрверк українських, польських, єврейських та кримськотатарських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей тощо;

інтеграційний тренінг – заняття, які мають на меті зблизити представників різних національностей, їхню адаптацію, а також інтеграцію;

поїздка до Польщі – традиційно в рамках семінару учасники виїжджають на один день до Польщі. Цього року молодь відвідає палац в Красичині та пам’ятки Перемишля.

Організаторами семінару є: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Український католицький університет у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» у Дніпропетровську, Львівський міський палац культури ім. Гната Хоткевича, Громадська організація «Крим SOS», Федерація польських організацій в Україні.

Молодь, яка вже невдовзі формуватиме нову українську еліту, за проводом відомих науковців, мислителів та громадських діячів завдяки семінару пізнає історичні та культурні аспекти кожного народу, разом з ними обговорює їхні наслідки, шукає шляхи подолання історичних конфліктів, які донині заважають будувати міжнаціональний діалог, а також по-новому споглядає на можливість використання історичного досвіду задля спільного розвитку чотирьох народів. 

До участі в реалізації програми семінару запрошено вчених та громадських діячів з України, Польщі та Ізраїлю: проф. Мирослава Мариновича, віце-ректора Українського католицького університету (Україна), Тараса Возняка, головного редактора та засновника Незалежного культурологічного журналу «Ї» (Україна), Павла Коваля, кандидата історичних наук, співзасновника Музею варшавського повстання, політика (Польща), Яцека Павловіча, працівника Інституту національної пам’яті (Польща), д-ра Ігоря Щупака, директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Україна), д-ра Арона Вайса (Ізраїль).

Урочисте закриття семінару «Ковчег», прес-конференція відбудеться 27 липня об 11.30 у Генеральному Консульстві РП у Львові на вулиці  Івана Франка, 108. У церемонії закриття братимуть участь: Ярослав Дрозд, Генеральний Консул Республіки Польща Львові, Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, Ігор Мартиненко, директор Львівського міського палацу культури ім. Гната Хоткевича, Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпропетровськ), Алім Алієв, співзасновник ГО «Крим SOS» та Кримського дому у Львові. 

Проведення Міжнародного міжрелігійного молодіжного семінару «Ковчег 2015» стало можливим завдяки сприянню та фінансовій підтримці організацій: Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Міністерства освіти і науки України

Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт», Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини «Claims Conference», Уряду Канади, Міністерства закордонних справ Foreign Affairs Trade and Development Canada, DFATD(Office of Religious Freedom) – через CNEWA Canada.

Про це повідомили сьогодні, 23 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради. Натомість віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович розповів:

«Учора у Святоуспенській Лаврі отців-студитів в селі Унів (Перемишлянський район Львівської області) відбулося офіційне відкриття ювілейного (десятого) Польсько-кримськотатарсько-єврейсько-українського Міжрелігійного молодіжного семінару «Ковчег» – під загальним гаслом «Прагнете миру – чиніть справедливість». Семінар задумувався і розпочинався у 2006 році як польсько-єврейсько-українська молодіжна літня школа, присвячена проблемам взаєморозуміння та взаємного пізнання історії та культури цих трьох народів, які віками поживали на нашій землі.

Місце проведення семінару було вибране не випадково. У страшні роки ІІ світової війни у цьому греко-католицькому монастирі, ігуменом якого тоді був блаженної пам’яті Климентій Шептицький, отці-студити за закликом блаженної пам’яті Митрополита Андрея Шептицького у своєму сиротинці переховали (і тим врятували від знищення у концтаборах чи вивезення до Райху) понад сотню єврейських і польських дітей. Крім того, монастир знаходиться недалеко від Перемишлян – місця служіння одного із блаженних новомучеників українського народу священика Омеляна Ковча – знаменитого «пароха Майданека».

З того часу цю землю вважають священною не лише українці, а й поляки та євреї. В минулому році до учасників семінару приєдналась також група кримськотатарської молоді, у тому числі тієї, яка змушена була покинути рідний Крим, рятуючись від російських окупантів. 

Засновниками семінару є Український католицький університет, Федерація польських організацій в Україні та Український інститут Голокосту «Ткума». Невдовзі до співорганізаторів приєднався Консулят Республіки Польща у Львові.

Щороку до учасників семінару приїжджають відомі науковці, громадські, політичні діячі, люди культури та мистецтва. У цьому році заняття семінару проводять: Аарон Вайс – відомий ізраїльський історик з Єрусалиму, уродженець Борислава, врятований разом з родиною від Голокосту двома місцевими родинами – українською та польською; професор Павел Коваль з Варшави (колишній депутат Європарламенту), Мирослав Маринович – проректор УКУ (колишній дисидент, багаторічний в’язень сумління в радянських концтаборах); Тарас Возняк – редактор культурологічного журналу «Ї», Алім Алієв – співзасновник громадської ініціативи «Крим–SOS»; Ігор Щупак – директор Українського інституту Голокосту «Ткума»; Емілія Хмельова – голова Федерації польських організацій в Україні; Ігор Мартиненко – директор львівського Палацу культури ім. Гната Хоткевича. 

Під час чотирьох «національних днів» (польського, кримсько-татарського, єврейського, українського), що є обов’язковим розділом програми семінару, учасники мають можливість зустрітися, серед іншого, з відомими виконавськими колективами, у цьому році, наприклад – із Піккардійською терцією.  Окрім захоплення складом викладачів семінару, з особливою приємністю хочеться відзначити присутність у складі польської групи молоді учасника АТО, солдата 79-ї Миколаївської аеромобільної бригади ЗСУ – Владислава Кучинського, 1992 р.н., учасника боїв під Амбросіївкою та Маринівкою. 

Семінар відкрили: Ігумен Святоуспенської Унівської Лаври, отець Ілля (Мамчак), Генеральний консул Республіки Польщі у Львові, посол Ярослав Дрозд і начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш. З інавгураційною лекцією на тему «Мир і справедливість – нерозлучна пара, що йде разом» виступив професор Павел Коваль з Варшави. Семінар триває – побажаймо йому успіху».

Мирослав Маринович повідомив про це сьогодні, 23 липня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook».

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу