На Львівщині розпочався фестиваль середньовічної культури

15:45 3 серпня 2018 р.


Фото: tustan.ua

ХІІІ фестиваль української середньовічної культури «ТуСтань!» триватиме на Львівщині до 5 серпня.

У прес-службі Львівської ОДА повідомили в п’ятницю, 3 серпня: «На Львівщині розпочався фестиваль української середньовічної культури, в межах якого відбудуться лицарські поєдинки, кінні турніри, автентичні ремесла, ярмарок, квести, нічний штурм і лазерне дійство. Особлива увага цьогоріч буде присвячена дітям. Для них створять дитячу фортецю із забавами, танцями, постановками та іншими атракціями. Тут на юних відвідувачів чекають дитячий штурм фортеці, ігри, забави, танці, постановка казки».

«Окрім того, на території фестивалю будуть і інші атракції для дітей: стрільби з луків та арбалетів, майстер-класи від ремісників, квест, археологічна пісочниця, катання на конях та захопливий світ Середньовіччя. На «Ту Стань!» з’явилися й ремісничі цехи – ювелірів, майстрів роботи з текстилем, книги, малярський, гончарний. Окрім того, будуть майстри з миловаріння, соломкоплетіння, плетення з хвої, витинанки», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Цех книги готує друк гравюр, шиття середньовічних шкіряних записників, вибійки на тканині, малювання на левкасових дошках мініатюр з середньовічних манускриптів, майстер-класи з слов'янської та готичної європейської каліграфії, малювання середньовічних буквиць та ініціалів, розкриття таємниць виготовлення пергаменту. Ще одна новинка фестивалю – бойова школа. У відвідувачів буде можливість не лише спостерігати за боями, а й випробувати власні можливості у цьому непростому ремеслі. У спеціальному місці під керівництвом досвідчених тустанських воїнів відвідувачі матимуть змогу опанувати різні види зброї – від легких одноручних мечів, метальної зброї до важкої древкової зброї. Найбільш відважні та успішні учні школи зможуть провести двобій у справжніх лицарських обладунках та взяти участь у нічному штурмі фортеці», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Технологічною новинкою цьогорічного фестивалю є локація віртуальної реальності. Тут під керівництвом «SoftServe» відвідувачі зможуть здійснити захопливий «VR»-політ над фортецею. Спеціальна конструкція для пілота, що створює відчуття польоту, реалістична картинка у «VR»-окулярах та можливість самостійно керувати літальним апаратом гарантують правдиві (читай: гострі) відчуття!», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Традиційно діятимуть локації «Університет» з лекціями на історичну тематику, майстер-класами з середньовічної кулінарії та експозицією середньовічного побуту, Літературна галявина з авторською поезією, декламацією середньовічних творів, літературною майстернею, Театр з майстер-класами та виступами колективів з Калуша, Полтави та Львова. З детальною програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу