На фасад кам’яниці на площі Ринок у Львові повернулася скульптура «Глорія» (відео)

15:58 4 листопада 2014 р.

  • 0
  • 2631


Фото: прес-служба Львівської міськради


Відео: Zaxid.Net TV

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 4 листопада «Щоденному Львову», що на фасад кам’яниці на площі Ринок повернулася скульптура «Глорія». У повідомленні також конкретизують:

«30 жовтня копію скульптури «Глорія» повернули на пл. Ринок, 3. Її оригінал понад два століття був окрасою цієї кам’яниці 

На початок дослідження скульптурної групи кам'яні фігури «Глорія», скульптурні групи путті та кам'яні вази з будинку на площі Ринок, 3 були в дуже поганому стані та потребували невідкладних стабілізуючих заходів. Перші заходи з консервації скульптур були проведені відразу після їх демонтажу в 2008 році.

Згідно з фаховим висновком реставраторів та експертів по каменю, було прийняте рішення, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку продовжуватиме руйнуватися.  Тому на фасад скульптури повернулись у вигляді копій.

Роботи по виготовленню копії скульптури «Глорія» розпочалися ще наприкінці 2012 року. Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра.

Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.  Фахово законсервований оригінал «Глорії» незабаром повернеться до одного з львівських музеїв. 

Всі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії проводилися спільно представниками проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» разом з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. Спільне фінансування з українсько-німецького проекту та міського бюджету було розділене на 2 етапи. Загальна сума складає близько 650 тисяч гривень, з яких 554 тисячі фінансував проект GIZ, а частка з бюджету міста складає 94 тисячі грн».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

15:48 22 вересня 2019 р.

Олег Сенцов презентував у Львові книгу

У неділю, 22 вересня, в межах 26-го «Book Forum» у Львівській національній філармонії відбулася презентація книги Олега Сенцова «Маркетер».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 378

Останні новини

У Львівській облраді буде позачергова сесія

Блокування торгівлі з окупантами на Львівщині триває

На Львівщині звільнили затриманих блокувальників торгівлі з окупантами

Борчиня зі Львова здобула олімпійську ліцензію

У Львові відбулася урочиста хода людей поважного віку

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?

Рубрика: Культура

Українські політв'язні в Криму

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу