Міністерство культури варто назвати «Міністерством залишків культури», – експерт

18:07 20 травня 2015 р.

Зараз уся влада зі збереження історичної спадщини в Одесі належить Києву. Фінансування пам’яток немає. А всі рішення приймає Київ – видає дозволи на забудову історичної частини міста з порушенням поверховості будівель, не враховує культурне середовище, яке оточує майбутні будинки.

Про це 20 травня, у Львівському прес-клубі, під час відеомосту між Львовом і Одесою на тему: «Кому належать історичні центри Львова та Одеси – місцевій владі чи центральній?» повідомив громадський інспектор управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради Сергій Сарафанюк.

За словами учасника руху «Громадський протест» Сергія Діброва, у нас в країні, нібито, всі є власниками свого житла, а коли мова йде про фінансову відповідальність, то ніхто грошей вкладати не хоче.

- За законом, право власності на будівлю – на стіни, на дахи, на всі конструктивні елементи належить на правах спільної сумісної власності співвласникам квартир, які розташовані всередині. Тобто бабуся-пенсіонерка, яка має квартиру, є і співвласником будинку в цілому. Це означає, що вона повинна брати участь в утриманні будинку в цілому. Але грошей у неї на це немає, - каже Сергій Дібров.

Він вважає, що в такому разі держава мусить взяти на себе утримання будинку в історичному центрі. Але тут же зауважив, що цим, обов’язково, скористаються різні чиновники і посадовці і відремонтують, передусім, свої будинки державним коштом.

Натомість його земляк, голова правління ГО «Збережемо Одесу самі» Юрій Нікітін вважає, що сподіватися тут можна, хіба що, на себе.
- Склалася така практика, що пам’ятки культурної спадщини в Одесі, за законом, належать Києву. А насправді – належать грошам. Якщо людина бажає використовувати в своїх інтересах пам’ятки культури, то звертається до єдиного органа, який має право розпоряджатися культурною спадщиною – до Міністерства культури. Хоча правильніше було би його назвати «Міністерством залишків культури», - каже він.

І тому, на його думку, громадськості залишається тільки виходити на акції протесту, щоби захистити своє місто і історичну забудову.

На думку  активіста ГО «Мій дім – Одеса» Анатолія Соколова, якщо мешканці історичної частини міста бажають зберегти свої будинки, то варто об’єднуватися в ОСББ, брати відповідальність на себе і вкладати туди кошти. А не очікувати милостині від держави. 

- Як фінансово це вирішити? Під час передання будівлі з балансу міста на баланс ОСББ, потрібно чітко скласти кошторис, визначити, де відповідальний громадянин, який побудував незаконний балкон чи виставив антену, чи кондиціонер. Ці недоліки він буде сам ліквідовувати за свій рахунок. А ось ремонт даху чи інших капітальних конструкцій має профінансувати місто, - вважає він.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу