Мар'ян Калічак зі Львівщини переміг у двох номінаціях фестивалю ковальського мистецтва (відео)

09:23 29 червня 2015 р.

  • 0
Мар'ян Калічак із Дрогобича

Мар'ян Калічак із Дрогобича
Фото: prostir.museum

Роботи дрогобичанина «Єдність вільних птахів» та «Хаос і Логос» визнали кращими на «ВакулаФЕСТ-2015» у номінаціях «Символ оновленої України» та «Гармонія буття».

22-27 червня в Опішні на Полтавщині провели національний фестиваль ковальського мистецтва «ВакулаФЕСТ-2015». На нього приїхали ковалі із різних куточків України. 

Фестиваль організували вже вп'яте. Тематика виробів в порівнянні із попередніми роками змінилася.

Більше стало шедеврів із заліза, що уособлюють образи миру та війни. Навіть з'явилися витвори мистецтва із гільз гарматних та танкових снарядів.

Багатьох відвідувачів та й туристів із-за кордону привабила лопата з викуваним написом «Путін ла-ла-ла». Іноді навіть з'являлися черги бажаючих, щоб сфотографуватися біля цієї лопати.

Автор лопати-путінки, коваль із Сум Едуард Науменко, розповів: «Я людина, яка не любить Путіна, але нормально ставиться до росіян. Я сам російськомовний. У Росії маю багато друзів, але на даний момент вони настільки зомбовані своїм телебаченням, що вважають нас фашистами. Ті друзі, які приїздять, їх не можна ні в чому переконати. Побував у різних куточках України. У Західну Україну їзджу. Там чудові, доброзичливі люди».

Едуард Науменко повідомив також, що свого часу викував хрест із написом «Партія регіонів». Це було тоді, коли обвісили податками пенсіонерів, яким і так жити не було на що. Пройшов у Сумах мітинг незадоволених і цей хрест забили в землю перед міськрадою. Але на другий день його вже там не було. Хтось прибрав. Але «Партія регіонів» також недовго побула при владі. Сподівається, і з «Єдиною Росією» та Путіним буде те саме.

Ось лопату розглядають кілька чоловіків та жінка. «Путін на лопаті, то ж Росія скоро стане іншою»,– каже один із чоловіків своїй супутниці. Навіть дощ, що періодично накрапав, не зупиняв шанувальників ковальського мистецтва від споглядання того, як народжуються в умілих руках майстрів шедеври мистецтва.

Гран-прі журі присудило ковалю Володимиру Вишневецькому із Полтави за роботу «Модуль універсум». А Мар'ян Калічак із Дрогобича отримав перше місце у номінаціях «Символ оновленої України» та «Гармонія буття» за роботи «Єдність вільних птахів» та «Хаос і Логос».

Про це повідомили в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

Останні новини

У Львівській обласній раді припинили повноваження голови постійної комісії

Прокуратура хоче забрати лісову дорогу у Медведчука-Козака

Мер доручив за місяць розробити генплан мікрорайону "Під Голоском", який вже забудували висотками

З 10 червня планують дозволити тургрупи до 50 осіб

У Польщу перекинуто 4 тис солдатів і 3 тис одиниць техніки США,- ЗМІ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу