Любителі-пасічники «Львівської політехніки» передадуть свій мед сиротинцю

10:15 27 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівського Національного університету «Львівська політехніка»

У Національному вищому навчальному закладі вперше відбулося свято меду.

«Ніхто не вів обліку любителів-пасічників у Національному університеті “Львівська політехніка». Виявити хоча б частину їх взявся журналіст прес-служби університету Борис Козловаський, хоча він і не є пасічником», – повідомили сьогодні, 27 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі Національного вищого навчальнонр закладу, де також поінформували:

«Він залучив до опитування директорів навчально-науковихінститутів, коледжів, деяких завідувачів кафедр. Наразі захоплених бджільництвом виявилося 35 осіб.  Серед них – проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Федасюк, директор Інституту компютерних технологій, автоматики та метрології Микола Микийчук, колишній директор цього інституту (саме тут виявилося найбільше пасічників), завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних систем Богдан Стадник, директор Інституту хімії та хімічних технологій Володимир Скорохода і колишній директор цього інституту Йосип Ятчишин, очільник Інституту права і психологівї Володимир Ортинський, директор Коломийського політехнічного коледжу Василь Білейчук. 

Пасічництвом у Львівській політехніці займаються не лише професори і доценти. Серед них є й інженери, провідні фахівці різних структурних підрозділів університету. Цікаво, що найбільше меду для дегустації – п'ять (!) півлітрових ємкостей – надав сантехнік відділу головного механіка Ігор Пугач. Він наголосив, що разом зі своїми колегами передавав мед для бійців у зоні АТО. Виявилася серед пасічників-чоловіків і одна жінка – інженер з Інституту хімії та хімічних технологій Оксана Іськів.

В одній із студенських кав'ярень відбулися установчі збори пасічників університету. Це було справжнє свято меду. Заради чого було вирішено згуртувати бджолярів? Про це говорив, зокрема. ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало.

Не однією роботою живуть люди. Є родина, є вільний час, дозвілля, захоплення. Такі заходи єднають людей, зміцнюють чуття єдиної родини. Ректор признався, що на його родинному обійсті у селі Дунаїв стоять чотири вулики, але вони, на жаль, порожні. Пасічництво вимагає особливого хисту і багато часу. Очільник університету не виключає, що знову займеться пасічництвом.

Із промовою про розвиток пасічництва в Україні виступив колишній доцент Інституту комп'ютерних технологій, автоматики і метрології, голова Львівського обласного товариства пасічників Микола Грибок. Він зазначив, що бджільництво не тільки оздоровлює націю фізично, а й духовно. Україна посідає третє місце у світі за виробництвом меду, але на душу населення споживає, для прикладу, утричі менше, аніж Німеччина.

Під час зібрання директор Інституту комп'ютерних технологій, автоматики і метрології Микола Микийчук продемонстрував унікальний вулик власної конструкції.

Під час свята відбувалася і дегустація меду. Його учасники скуштували смачного медівника, спеченого з меду пасічників. А ще святковий настрій підсилили солісти ансамблю «Сузіря» Народного дому «Просвіта». Вони виконали жартівливі пісні, пов'язані із бджолами.  Увесь представлений на святі мед у День святого Миколая передадуть в один із сиротинців Львова.

Про це повідомили сьогодні, 27 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі Національного університету «Львівська політехніка».

dailylviv.com

До теми

21:48 5 травня 2021 р.

У Львові відкрили сім залів Музею модернізму

Сьогодні у приміщеннях колишнього музею Книги біля Палацу Потоцьких відкрили відділ «Музей модернізму» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького. Експозиція музею розташована у 7-ми виставкових залах, у яких розгорнуто ретроспективу львівського модерного мистецтва.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу