Львів’яни відправили на схід України тонну книжок (відео)

23:14 29 квітня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Сьогодні, 29 квітня, у Львові відбулася акція «1000 кг книжок для Сходу», під час якої львів’яни відправили жителям звільнених від окупації міст Донеччини та Луганщини гуманітарний «книжковий конвой».

Інформаційна агенція «УНН» повідомила сьогодні, 29 квітня:

«Сьогодні, 29 квітня, у Львові відбулася акція «1000 кг книжок для Сходу», під час якої львів’яни відправили жителям звільнених від окупації міст Донеччини та Луганщини гуманітарний «книжковий конвой». Як розповів координатор проекту, громадський активіст Роман Брезіцький, акція здійснювалася у рамках волонтерського проекту «Відкрий українське».

Впродовж двох місяців небайдужі львів’яни приносили книжки для українців Донбасу. Спеціальні бокси для їх збору були встановлені у школах, бібліотеках та книгарнях».

Натомість київська газета «День» інформує про це в середу більш розгорнуто:

«Зі Львова до Сєвєродонецька повезуть тонну літератури. І це підсумок акції «1000 кг книжок для Сходу», під час якої львів’яни збирали для донеччан і луганчан гуманітарний вантаж.

Захід перебігав упродовж двох місяців у рамках проекту «Відкрий українське». Волонтери зверталися до небайдужих львів’ян: «Підтримай український Донбас – передай книжку для мешканців Сходу».

Літературу збирали у бокси, що їх встановили у книгарнях, книгозбірнях та школах. Координатор акції Роман Брезіцький розповів:

«Коли ми зрозуміли, що запізнились із формуванням української ідентичності на Сході, то швидко кинули клич, аби мобілізувати інтелектуальне середовище Львова та області і заповнити цю прогалину. За шість місяців нам вдалося передати україномовні книжки у бібліотеки кількох міст на сході України – зокрема, Добропілля, Слов’янська, Краматорська та Маріуполя.  Сьогодні тонна книг поїде до однієї з бібліотек Сєвєродонецька».

Книжки готували до відправки у  Палаці мистецтв. Серед зібраного – історична і науково-популярна література, поетичні збірки, казки – українські та у перекладі українською, релігійна література, історико-меморіальні збірки, белетристика…. Всі видання – українською мовою, і це було обов’язковою умовою акції».

dailylviv.com

До теми

15:44 18 травня 2021 р.

Найкращих працівників музейних закладів Львова преміювали

У Львові відбулося святкування Міжнародного дня музеїв, у рамках якого провели церемонію вручення премій і подяк переможцям Програми відзначення працівників музейних закладів Львова.

Рубрика: Культура

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу