Львів’яни передали маріупольцям 23-метровий вишиваний рушник – як символ дружби та єдності

11:40 15 червня 2015 р.

  • 0


Фото: відділ зв’язків з громадськістю Львівського державного університету внутрішніх справ

Від імені курсантів та студентів Львівського державного університету внутрішніх справ його ректор, генерал-майор міліції Валерій Середа, передав 13 червня 23-метровий вишитий рушник міському голові мМаріуполя Юрію Хотлубею – як символ дружби та єдності, підтримки, добра, надії, добробуту й процвітання.

Вишитий рушник – це одвічний символ України, що є предметом гордості нашого народу. Він ніби став традиційним супутником життя українців, бо супроводжував їх всюди. Ними оздоблювали світлиці у хатах, дівчата подавали його на сватанні, у рушники загортали діток при народженні, новобранцям та воїнам на знак щасливої дороги та швидкого повернення додому, також дарували рушник. Для українців такий жест є хорошою традицією, який висловлює найсвітліші побажання на майбутнє. 

У п’ятницю, 12 червня, під час ранкового розводу курсанти та студенти Львівського державного університету внутрішніх справ урочисто вручили 23-метровий рушник ректорові ЛьвДУВС. Опісля, разом з кількома офіцерами навчального закладу Валерій Середа вирушив до Маріуполя.

Сама ж дата передачі символічного дарунку обрана невипадково. Адже, 13 червня виповнюється рік від дня звільнення міста від незаконних озброєних формувань.  Президент України Петро Порошенко назвав звільнення Маріуполя однією з найблискучіших сторінок за історію АТО, зазначивши, що вагома заслуга в успішному завершенні операції належить місцевим жителям. Натомість Валерій Середа зазначив:

«Це була перша перемога на нашій землі проти агресора, і ця перемога далася нелегкою ціною. Водночас, ми показали окупантам, що у них не буде швидкого парадного маршу по українській землі.

Маріупольці під час операції продемонстрували, що їхній вибір – Україна. Вони, як і решта громадян, відстояли своє право на європейський напрямок розвитку.

Цей вишиваний рушник символізує нашу непохитність у боротьбі за незалежну країну. Впевнений, що Україна буде вільною сильною світовою державою. Слава Україні!»

Про це повідомили сьогодні, 15 червня, в прес-службі (відділі зв’язків з громадськістю) Львівського державного університету внутрішніх справ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми