Львів’яни обрали першочерговим об’єктом реставрації свою «Статую Свободи»

18:45 4 липня 2014 р.


Фото: прес-служба міськради

Як повідомляє в п’ятницю прес-служба міськради, за відновлення скульптурної групи «Ощадність» на проспекті Свободи, 15 проголосували 1449 учасників голосування з цього приводу.

Як повідомила сьогодні, 4 липня, «Щоденному Львову», прес-служба міськради, львів’яни обрали об’єкт архітектурної спадщини для першочергової реставрації. У повідомленні також йдеться:

«Упродовж місяця кожен охочий міг проголосувати за одну із 6-ти архітектурних пам’яток Львова, яку відновлять уже найближчим часом, у випадку отримання гранту від Посольського фонду США. До голосування за архітектурні форми можна було долучитись у соціальній мережі Facebook та під час Майстерні міста, заходи якої відбувалися у Львові протягом червня.

Після підрахунку голосів, учасники голосування розмістилися таким чином:

Скульптурна група «Ощадність» («Львівська статуя Свободи») на пр. Свободи, 15 (1891) – 1449 голосів.

Будинок Юзефа Сосновського (1900-1908) за власним проектом на вул. Чупринки, 50-52 – 947 голосів.

Джерело з кам’яними левами на вул. Коперніка – 812 голосів.

Вітраж на сходовій клітці будинку (1910-1911; арх. Баденський) на вул. Герцена, 6 – 275 голосів.

Скульптурна група алегорія «Правосуддя» на Палаці Справедливості – 275 голосів

6 скульптур будинку Ландау (1909, арх. В. Подгородецкий), вул. П. Дорошенка, 19 – 258 голосів.

Отже, саме скульптурну групу «Ощадність» буде подано на конкурс на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Про результати відбору стане відомо наступного року.

Цікавим є те, що саме цей об’єкт вже два роки поспіль подавали на щорічний конкурс від Посольства США. Позаминулого року скульптурна композиція вийшла у фінал, проте поступилася дерев’яний церкві Св. Юра в Дрогобичі.

Нагадаємо, проведення конкурсу стало можливим, силами громадських активістів, архітекторів та небайдужих мешканців. Саме завдяки їхнім зусиллям цьогоріч було складено перелік із 30-ти претендентів на реставрацію. Натомість, визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали керівник управління охорони навколишнього середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн. 

Довідка

Посольський фонд США  охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує  збереження пам'яток культури та традиційних мистецьких форм. З 2001 року фонд надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах».

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу