Львів’яни обрали першочерговим об’єктом реставрації свою «Статую Свободи»

18:45 4 липня 2014 р.


Фото: прес-служба міськради

Як повідомляє в п’ятницю прес-служба міськради, за відновлення скульптурної групи «Ощадність» на проспекті Свободи, 15 проголосували 1449 учасників голосування з цього приводу.

Як повідомила сьогодні, 4 липня, «Щоденному Львову», прес-служба міськради, львів’яни обрали об’єкт архітектурної спадщини для першочергової реставрації. У повідомленні також йдеться:

«Упродовж місяця кожен охочий міг проголосувати за одну із 6-ти архітектурних пам’яток Львова, яку відновлять уже найближчим часом, у випадку отримання гранту від Посольського фонду США. До голосування за архітектурні форми можна було долучитись у соціальній мережі Facebook та під час Майстерні міста, заходи якої відбувалися у Львові протягом червня.

Після підрахунку голосів, учасники голосування розмістилися таким чином:

Скульптурна група «Ощадність» («Львівська статуя Свободи») на пр. Свободи, 15 (1891) – 1449 голосів.

Будинок Юзефа Сосновського (1900-1908) за власним проектом на вул. Чупринки, 50-52 – 947 голосів.

Джерело з кам’яними левами на вул. Коперніка – 812 голосів.

Вітраж на сходовій клітці будинку (1910-1911; арх. Баденський) на вул. Герцена, 6 – 275 голосів.

Скульптурна група алегорія «Правосуддя» на Палаці Справедливості – 275 голосів

6 скульптур будинку Ландау (1909, арх. В. Подгородецкий), вул. П. Дорошенка, 19 – 258 голосів.

Отже, саме скульптурну групу «Ощадність» буде подано на конкурс на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Про результати відбору стане відомо наступного року.

Цікавим є те, що саме цей об’єкт вже два роки поспіль подавали на щорічний конкурс від Посольства США. Позаминулого року скульптурна композиція вийшла у фінал, проте поступилася дерев’яний церкві Св. Юра в Дрогобичі.

Нагадаємо, проведення конкурсу стало можливим, силами громадських активістів, архітекторів та небайдужих мешканців. Саме завдяки їхнім зусиллям цьогоріч було складено перелік із 30-ти претендентів на реставрацію. Натомість, визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали керівник управління охорони навколишнього середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн. 

Довідка

Посольський фонд США  охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує  збереження пам'яток культури та традиційних мистецьких форм. З 2001 року фонд надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах».

dailylviv.com

До теми

12:41 17 червня 2021 р.

Миколаївську фортецю пообіцяли не перетворювати на кар'єр

Частину Миколаївської фортеці вже кілька років різні зацікавлені особи пробують перетворити на піщаний кар’єр. Щоб зберегти пам’ятку, ЛОДА ще на початку року ініціювала в стислі терміни завершити формування всієї облікової документації на складові частини комплексу.

Рубрика: Культура

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу