Львів’яни-художники зі світовим іменем відкрили у Нью-Йорку виставку для допомоги Україні

12:17 24 травня 2023 р.

У США, у Фонді генерала Костюшка, соратника Вашингтона у боротьбі за демократію, триває виставка українських митців «VOLO PACEM» («Волію миру») – маніфест підтримки визвольної боротьби України.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com

У межах програми Фонду Костюшка, де відбувається виставка, для гуманітарної підтримки України вдалося зібрати вже понад $1,7 млн.

У США, у Фонді генерала Костюшка, соратника Вашингтона у боротьбі за демократію, триває виставка українських митців «VOLO PACEM» («Волію миру») – маніфест підтримки визвольної боротьби України.

Автори виставки – знані у світі львів'яни: Олег Денисенко – володар понад 30 мистецьких нагород, український художник, сенатор Римської академії сучасних мистецтв, і Олександр Денисенко – кінорежисер, лауреат понад 30 міжнародних нагород та артвізіонер. Відкриття виставки відбулося на початку травня цього року.

Батько та син вкотре представили у світовому центрі культури, створений ними, новий вид мистецтва – «гесографію», що є інноваційним поєднанням прийомів скульптури, гравюри та живопису. На гесографію виданий патент на винахід, що свідчить про знаковість події для світу мистецтва, адже гесографія є внеском українського мистецтва у розвиток світового.

Експозиція «Волію миру» – це сучасний український епос про одвічну боротьбу добра зі злом. Нью-йоркська публіка відчитує сюжети картин як алегорії боротьби України проти російського агресора, адже ця війна – це не просто війна в Україні, це війна світла і темряви. 

«Це наша друга виставка на Мангеттені цього року, і місце її проведення символічне, адже об'єднує Україну, Польщу та США. 

Фонд Костюшко заснований напередодні залучення генерала Костюшка до американської визвольної справи. А наша виставка відбувається майже на річницю залучення Польщі та США у нашу визвольну боротьбу.

Сьогодні виклики зросли, адже повномасштабна війна триває понад рік, й у світі, щораз менше говорять про Україну. Щоденні бомбардування росією України для світу можуть виглядати так само, але для нас це щоденно новий жах.

Тому значною частиною нашої роботи є благодійний складник: підтримка ЗСУ і підтримка освіти. Нам потрібне військо, щоб відстояти нашу свободу, і нам потрібна освіта, адже від освіти і культури залежать наші вибори, якість нашого життя, як і те, наскільки швидко нам вдасться перемогти у цій війні, і не допустити наступних.

Девіз нашої виставки – «VOLO PACEM – волію миру», натякає на одвічну істину: «Волієш миру – готуйся до війни». Миролюбність – це вміння відстоювати свої цінності. Українці – миролюбна нація, але завжди готова відстояти свою свободу. 

Щоб протистояти злу, добро має бути добре озброєним – як танками, так і розумом. За що велика подяка Польщі та США», – зазначив Олександр Денисенко

Олег та Олександр Денисенки долучились до збору коштів для програми «Help Ukraine Now» Фонду Костюшка, яка вже зібрала понад $1,7 млн для надання гуманітарної допомоги – підтримки освіти та дітей в Україні.

Частину коштів, зібраних під час виставки, також передадуть до «UCU Humanitarian aid» Українського католицького університету. Спільно з Університетом, який на сьогодні залучив понад $6 млн для подолання гуманітарної кризи в Україні, митці діють на культурному фронті, підтримуючи благодійні аукціони для наближення перемоги над російськими окупантами.

На виставці також представлені перші у світі мобільні картини AETHER – мистецьке вбрання для iPhone. Митці створюють їх вручну, і вони є такими ж витворами мистецтва, що й картини на стінах галереї.

«Ми прагнемо повернути високе мистецтво у життя. Чому важливо, щоб мистецтво було завжди з вами? Тому що навіть лідерам потрібне джерело сили. Особливо лідерам. Споглядаючи твори мистецтва, ви отримуєте доступ в AETHER – осідок богів, світ першоідей. Ви надихаєтесь та творите – здобуваєте все нові й нові перемоги», – коментують Олег і Олександр Денисенки.

Виставка відбувається у штаб-квартирі фонду Костюшко, на Манхеттені, навпроти Центрального парку (ріг 5th Ave і Е 65th).

Це друга спільна виставка Денисенків у Нью-Йорку. Перша відбулась у травні 2022, в Українському Інституті Америки, на Мангеттені. Виставку анонсував The New York Times, сповістивши світ про мистецький винахід Денисенків.

Довідка про митців:

Олег Денисенко – український художник, що здобув світове визнання. Володар понад 30 міжнародних нагород. Дійсний член Академічного сенату Римської академії сучасних мистецтв. Суть генія Олега Денисенка полягає в рекомбінуванні класичних тем, великій увазі до деталей, скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього виразу.

Твори Олега Денисенка є в колекціях Королівського Палацу у Стокгольмі, Королівській академії у Лондоні, будинку Альбрехта Дюрера у Нюрнберзі, культових музеях світу, публічних та приватних колекціях. 

Олександр Денисенко – кінорежисер, артвізіонер, співавтор гесографії. Олександр –  лауреат 30+ міжнародних нагород; учень і асистент володаря «Оскара» – Анджея Вайди. Олександр своїми проєктами прагне кинути виклик статусу кво. Фільм Олександра Wonderwall, який здобув гучне світове визнання, переосмислює тему Чорнобиля з емоційно нової точки зору – без стереотипного домінування страху й тривоги. Опираючись на свій творчий досвід, Олександр втілює свої ідеали, творячи візію стилю життя, де ви проявляєте себе через мистецтво: прочитуючи мудрість століть – спрямовуєте хід сучасності. 

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівський художник Турецький у Нью-Йорку продовжив справу Пікассо і Сезана

dailylviv.com

Остання пиятика подружжя у Шептицькому районі

Усі відстрочки від мобілізації, надані Мінекономіки і через «Дію», втрачають чинність 28 лютого 2025 року

Через падіння каміння з гори зазнав аварії потяг у Карпатах

Розпочалось блокування пункту пропуску «Медика-Шегині» (відео)

Американський мільйонер, який приховує подробиці свого життя, хоче купити «Північний потік — 2»

Загинув на місці. Від удару пішохода відкинуло на зустрічну смугу, де на нього наїхав легковик

Митники і прикордонники попереджають про блокування пункту пропуску Медика – Шегині

Віз в Україну 25 одиниць пристроїв різних торгових марок

194 бойових зіткнень. 67 авіаударів. 97 КАБ - Генштаб ЗСУ

У ЄС збільшився попит на автомобілі з гібридним джерелом живлення

На вокзалі у Львові зазвучав орган, труби якого поєднали з ракетними снарядами

Поділ України на три частини. В ГУР підтвердили розробку росією такого документа

Львів офіційно став Молодіжною столицею Європи-2025

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень 22 листопада

Троє дітей - без батька. Львів прощається з Михайлом Новиком

ДТП на перехресті Дорошенка-Бандери, трамваї № 1 і 2 у Львові змінили маршрути

50 ресторанів закривають і продають у центрі й середмісті Львова

Світовий банк спрямував понад $40 млрд на підтримку України

Куди забрали на зимівлю пару білих лебедів з парку «Озеро Левандівське» у Львові

Графік. 23 листопада на Львівщині вимикатимуть світло на 2-3 години

23 листопада світло вимикатимуть з 8:00 до 22:00

На ворога зі Львова долетять «галки» і «сойки»

Вночі у Самбірському районі в приватному будинку отруїлися чадним газом 6 осіб

Львів'янка Ксенія Савицька одержала 10 тисяч гривень у свій 103-й день народження

З 1 січня на Львівщині запрацює нова система МСЕК. Лікарів вибиратимуть за випадковим принципом

Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати МБР

Рівень російської ядерної загрози - низький

Мінімум десять ракет буде, якщо це дослідницько-бойове використання - ГУР про МБР росії

Завтра погоду на Львівщині визначатиме вплив висотної улоговини

У трьох вузах викрили «схеми для ухилянтів»

Шахеди на Рівненщині. Рухаються в західному керунку

У парку «Знесіння» облаштують паркінг та доступний простір для людей з інвалідністю

Росіяни попередили про удар МБР по Яворівському полігоні

У Львові для ветеранів та захисників зробили безплатним відвідування 98 закладів культури

Летіла 15 хв. Росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, «Кєдр» - ГУР

На Львівщині біля школи згоріла автівка, якою привезли на навчання дітей

З понеділка ремонтуватимуть вулицю Сяйво. Схема об'їзду

Біля Львова госпіталізували пішохода, якого збив Renault Master

На Святу гору Афон вирушили 23 захисників з Львівщини

Цьогоріч на Львівщині зафіксували понад 600 випадків кашлюку та 3 - правця