Львівський музей експонує унікальні плакати

12:24 29 січня 2017 р.


Фото: Gazeta.ua

Виставка робіт чеського художника Альфонса Мухи триватиме два місяці.

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу відкрили виставку плакатів чеського художника Альфонса Мухи й роботи митців тієї ж епохи. А зокрема експонують відреставрований унікальний плакат Альфонса Мухи «Глибоке вшанування від Нестле». Цей твір розміром демонструють вперше – його кардинально відреставрували в серпні минулого року коштом швейцарськпої компанія «Нестле», яка й замовляла цей плакат митцю 120 років тому.

У 1897 року чеський художник Альфонс Муха створив величезний рекламний плакат фірми дитячого харчування із назвою «Глибоке вшанування від Нестле». Його надрукували до 60-річчя коронації англійської королеви Вікторії. Тому зображено три портрети королеви у різному віці, по боках – символи мужності – голову лева та єдинорога. 

Реставратор найвищої категорії Національного музею у Львові Вадим Волков зазначив: «Твори Альфонса Мухи у нашому музею зберігаються кілька десятиліть. Цей плакат був у найгіршому стані – він, буквально, складався із кількох частин і мав вигляд дуже пошарпаного. Але я щасливий, що вдалося долучитися до такої визначної роботи – реставрація картини самого Мухи. Зараз плакат продубльовано на полотні, три його частини зведено в єдину». 

У колекції Львівського музею етнографії – 28 творів Альфонса Мухи. Це єдина колекція цього автора в Україні. Зокрема, плакат «Глибоке вшанування від Нестле» музей отримав у спадок від Львівського промислового музею, який був у тому ж приміщенні раніше.

На виставці виставили кілька раритетів Альфонса Мухи, а також роботи митців тієї ж епохи. Триватиме виставка два місяці.

Про це повідомили в київському інтернет-видання «Gazeta.ua», де також опублікували фоторепортаж зі Львівського музею етнографії та художнього промислу.

dailylviv.com

До теми

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

10:51 4 січня 2021 р.

Безпечне Різдво у Львові. Повна програма цьогорічних заходів

Цьогоріч Різдво у Львові відбуватиметься в адаптованому до карантинних норм форматі. Місто відмовиться від проведення великих івентів, проте заради збереження традицій певні заходи будуть відбуватись.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу