Львівський художник відтворив на полотні похід козаків на Москву

18:15 21 грудня 2016 р.


Фото: asv.gov.ua

Євген Равський пояснив, що його «картина є своєрідним нагадуванням та черговим символом, який промовисто свідчить про непереможність українських воїнів».

У львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного повідомили в середу, 21 грудня, що сьогодні в її стінах відбулася презентація символічної картини художника Євгена Равського «Перша Європейська миротворча місія походу на Москву під проводом гетьмана Петра Сагайдачного 1617-го року». На початку зустрічі професор кафедри тактики Академії, підполковник Олеся Куцька, розповіла про похід гетьмана Петра Сагайдачного на Москву 1618 року, а згодом Євген Равський – передісторію та власні мотиви для написання картини.

За його словами, «головною причиною є воєнна агресія Російської Федерації проти України». У вищому навчальному закладі також зазначили: «Задум автора яскраво, проте з алегоричним історичним підтекстом, демонструє міць українського війська та утопічність планів московської влади щодо загарбання нашої Батьківщини».

Євген Равський повідомив також: «Презентація цієї картини в стінах Національної академії сухопутних військ, яке носить горде ім’я гетьмана Петра Сагайдачного, відбулась не випадково. Саме в цьому навчальному закладі навчаються та виховуються справжні захисники України – професійні командири та майбутні полководці, нащадки гетьмана Сагайдачного. Сьогоднішні курсанти повинні знати історичний досвід і чітко усвідомлювати, що у їхніх руках майбутнє всього українського народу. А моя картина є своєрідним нагадуванням та черговим символом, який промовисто свідчить про непереможність українських воїнів».

У вищому навчальному закладі також зазначили: «Основним сюжетом картини художника є переможна хода гетьмана Петра Сагайдачного та його союзників після походу на Москву, яка палає на задньому тлі. Цей образ, звичайно, метафора. Однак цей символ та уроки історії свідчать про те, що російська агресія не вічна, а на підступних окупантів чекає відповідне покарання».

Про це повідомили сьогодні, 21 грудня, на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з презентації полотна Євгена Равського.

dailylviv.com

До теми

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу