Львівський художник представив виставку давніх гуцульських і покутських ікон

17:10 4 січня 2018 р.


Фото: 5.ua

Остап Лозинський зібрав давні гуцульські й покутські ікони в карпатських селах.

Львівський художник Остап Лозинський представив виставку давніх гуцульських і покутських ікон на склі, які він зібрав ікони зі скляних уламків – пуцлів (так у давнину називались пазли) у карпатських селах. Доводилось навіть викопувати  їх із земляних сховків, де їх зберігали у радянські часи. Мета цього проекту – зберегти пам'ять давнього сакрального карпатського мистецтва.

Іконописець розповів: «Це так звана Богородиця Лежайська, або Богородиця Реймська. Це класична гуцульська ікона на склі, але чому для мене вона є дуже особливою? Бо вона висіла колись у мене над ліжком, і я її завжди бачив і мене дивувало чому вона побита? Чому частково знищена?».

Остап Лозинський також зазаначив: «Ще одне важливе питання – це було питання сакралізації чи, наприклад, коли річ втратила свої фізичні властивості. Адже ікона, яка побилася,  тобто скло, втратило свої фізичні характеристики. Чи втратила вона (ікона – ред.) свої духовні якості? Очевидно, що не втратила».

Про це повідомили сьогодні, 4 січня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу