Львівському музею повернули викрадені картини

18:58 28 жовтня 2016 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Музейники вже з'ясували деякі обставини зникнення картин.

Сьогодні, 28 жовтня, Львівському історичному музею повернули диптрих Тиміш і Розалія Хмельницьких. Ці картини були викрадені ще в 1960-х роках. 

Директор музею Роман Чмелик розповів: «Ці твори мистецтва 56 років гуляли по руках. З того, що нам відомо, то останнім місцем зберігання було горище старої сільської хати неподалік Олександрії Кропивницької області. Тому, що картини пошкоджені, вони потребують серйозної реставрації. Буде збиратися реставраційна рада, яка оцінить масштаби пошкоджень. І тоді вже можна буде говорити, коли вони повернуться в експозицію». 

Музейники вже з'ясували деякі обставини зникнення цих картин. Це було на відкритті експозиції у 1962 році. Було багато людей, а доглядачкою була старша жінка. Вона не догледіла, як ці картини пропали. Тоді не було ані відеоспостереження, ані охорона не була відповідна. А вони були маленького розміру і стояли на столику. Їх було не так важко викрасти. 

Водночас, у музеї сумніваються, чи справді ці картини були написані в 17-му столітті. Припускають, що вони були виконані з гравюр в 19 столітті.

Твори мистецтва планують повернути в експозицію музею, де зараз експонують їхні фотокопії. Але коли це буде – наразі не відомо.

Про це повідомили сьогодні, 28 жовтня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу