Львівські студенти запросили в Україну Папу Римського
19:36 22 лютого 2016 р.
Фото: ucu.edu.ua
Молодь вважає, що найкращий спосіб оцінити реально події в країні можна лише відвідавши її.
«Запросимо папу Римського в Україну» – з такою ініціативою виступили студенти Українського католицького університету (УКУ) у Львові. На сьогодні під листом-запрошенням підписалися понад півтисячі студентів українських навчальних закладів, незалежно від конфесії, релігії, етнічного походження.
Молодь вважає, що найкращий спосіб оцінити реально події в країні можна лише відвідавши її. Настільки важливим є візит понтифіка в Україну?
Спільна декларація папи Франциска та патріарха Російської православної церкви Кірілла, підписана у Гавані 12 лютого, спричинила низку негативних відгуків в українському суспільстві. Тому на конференції студентів УКУ було вирішено запросити папу Римського в Україну відкритим листом, бо так понтифік краще відчує і пізнає Україну.
Під листом може підписатись кожен український студент, незважаючи на релігійну приналежність. Візит папи Римського спонукає до іншого способу мислення у Ватикані про Україну, переконана молодь.
Найкращий шлях до миру – це діалог. Але як його розпочати, коли ми є об’єктами щоденної агресії з боку підконтрольних Росії сил?
У відкритому листі-запрошенні до папи Римського мовиться: «Найкращий шлях до миру – це діалог: кому краще це зрозуміти, як не нам? Але як його розпочати, коли ми є об’єктами щоденної агресії з боку підконтрольних Росії сил? Як примиритися з нападником, коли умовою миру він висуває зречення нашої ідентичності? Чи можна захистити мир, підкоряючись цінностям, які загрожують усій людській цивілізації?».
Студентка УКУ Юлія Василенко вважає: «Папа завжди був для нас високим і недосяжним, хто стоїть між людьми і Богом, як посередник. Ми хочемо, щоб папа став ближчим до нас, щоб ми могли розказати йому, бо у Ватикані це все виглядає з боку, а ми хочемо занурити його у наші події, щоб він відчув атмосферу».
Ректор УКУ, отець Богдан Прах, наголосив: «Молодь просить папу відвідати Україну і помолитись спільно з нею за мир у державі. Нинішні студенти не пам’ятають візиту у 2001 році папи Івана Павла Другого, і якою теплою тоді була зустрічі понтифіка з молоддю. Найкраще порозуміння може бути лише тоді, коли зустрінешся і подивишся у вічі один одному. Сьогодні, як ніколи, такий візит потрібний. На цей момент після зустрічі на Кубі двері ще більш відкрились. Треба говорити правду і мати на це відвагу, тому студенти запрошують папу. Для нашої церкви, ієрархії, України цей візит може багато що змінити, згадаймо приїзд папи Івана Павла ІІ в 2001 році. Папа зможе приїхати, бо він спонтанний і любить відповідати на виклики сьогодення. Я вірю, що так може статись, і це б зцементувало наше суспільство, підтримало б всі позитивні рухи в нашому народі, як волонтерство, змінило б питання боротьби з корупцією. Це явище можна побороти лише добром».
Вірні УГКЦ очікують від Ватикану передусім завершення справи беатифікації (проголошення святим новомучеником) митрополита Андрея Шептицького. Вочевидь, якщо папа відвідає Україну, то так і станеться. А ось інше очікування УГКЦ – отримання статусу патріархату, чи готовий до цього кроку Ватикан, бо це загострить відносини з РПЦ?
Отець Богдан Прах наголосив: «Москва завжди буде робити все можливе і неможливе, щоб папа не приїхав в Україну, щоб ніхто сюди взагалі не приїжджав, щоб про Україну всі забули. Наше завдання, політичних сфер і церковних, мирянських середовищ, щоб ми могли говорити про себе самі. Коли ми говоримо про запрошення папи, то не можемо очікувати, що це має зробити президент, ми повинні висловити свою думку. Щодо патріархату, ми є патріаршою церквою, маємо лише утверджувати свою структуру і будувати Христову Церкву, а не як політичну організацію».
Відвідати Україну папу Римського зросили єпископи УГКЦ і українські римо-католики, а також президент України. У вересні папа Франциск планує відвідати Грузію та Вірменію, про Україну не мовиться. Релігієзнавець Анатолій Бабинський вважає, що у найближчий рік папа навряд чи приїде в Україну.
Експерт зазначив: «У випадку України це не може бути цього року. Такі візити готуються рік, спершу подається певний сигнал. Мені видається, що однією з умов зустрічі папи Франциска і патріарха Кирила, могло бути те, що понтифік не відвідає Україну. Ми не знаємо, про що вони говорили, але можна припустити, що була мова про поїздку папи в Україну».
Сьогодні представник папи в Україні – апостольський нунцій Клаудіо Ґуджеротті – поїхав на схід України. За попередньою неофіційною інформацією, він там проведе майже два тижні. За словами нунція, він хоче зустрітись із людьми, які там живуть, порозмовляти з ними і почути їхні думки.
Про це повідомили сьогодні, 22 лютого, на «Радіо Свобода».
Як інформував «ЩЛ», львівські студенти відреагували на декларацію Папи й Кірілла.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook