Львівські пластуни передали Вифлиємський вогонь миру міськраді (відео, оноалено)

21:28 21 грудня 2015 р.


Фото: portal.lviv.ua

Сьогодні Вифлиємський вогонь миру буде в каплиці ЛМР до 18.00.

«Сьогодні пластуни передали Львову Вифлиємський вогонь миру», – повідомили сьогодні, 21 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Передача відбулась у Львівській міській раді в кабінеті міського голови Андрія Садового, який зазначив: «Насправді, це відповідальність кожного з нас за цей вогонь миру, який ми беремо та несемо в наші домівки. Це вогонь тепла, але і вогонь відповідальності, адже ми завжди говоримо про єдність громади, єдність українців, але дуже важливо, щоб була єдність в наших родинах, щоб була відповідальність за свою сім’ю у кожного, хто приносить цей вогонь. Бажаємо цього усім. Мешканці можуть прийти і в Ратушу, де на першому поверсі у каплиці стоятиме Вифлиємський вогонь миру, і запалити собі свічку. Ми радо ділимося ним з усіма». 

Сьогодні до 18.00 години Вифлиємський вогонь миру буде у каплиці ЛМР (116кабінет  на першому поверсі). Також Вифлиємський вогонь миру зберігається у соборі Святого Юра.

Вифлеємський вогонь миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Вперше вогонь миру потрапив до України ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів.

Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь миру передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь миру, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

У грудні 2005 року вперше, після традиційних обмінів дарунками та фото, делегація ZHP у складі 50 осіб перетнула україно-польський  кордон та поїхала до Львова, щоб разом з пластунами запалити Вифлеємським вогнем лампадку у соборі святого Юра.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на святу Вечерю. Крім того, вогонь заносять до сиротинці, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх рідних, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Традиційно вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати вогонь на кожну святу вечерю».

Натомість тележурналісти розповіли в понеділок:

«Сьогодні львівські пластуни урочисто передали Вифлеємський вогонь миру міському голові Львова Андрію Садовому. Його, у свою чергу, вони перейняли 19 грудня від польських харцерів. До кінця місяця українські скаути поширять вогонь у львівських храмах, школах, лікарнях та військовому госпіталі.  Координатор акції Тарас Іщик розповів:

«Акція «Вифлеємський вогонь миру» має дуже довгу історію - вона була започаткована ще у 1986 році. Сам вогонь проходить дуже довгий шлях. Щороку його запалюють у Вифлеємі у Храмі Різдва Христового, потім привозять в Австрію і вже звідти поширюють по всьому світу.

Вифлеємський вогонь покриває практично всю Європу, Америку і частину африканських країн. Вогонь – це такий символ, який руйнує щось матеріальне, але водночас відроджує щось духовне. Зважаючи на неспокійні для України часи, цей вогонь має принести нам в наступному році мир, спокій і стабільність.

З України вогонь миру відправиться далі до Росії, Білорусі, Румунії та країн Прибалтики. Крім того, цьогоріч українські пластуни поширюють Вифлеємський вогонь і серед української діаспори в Угорщині, Бельгії та Норвегії».

Про це повідомило сьогодні, 21 грудня, «Громадське телебачення».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу