Львівські католики святкують Воскресіння Христове

12:15 5 квітня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

В Архікатедральній базиліці Успіння Пресвятої діви Марії католики Львова разом із католиками всього світу розпочали святкування Воскресіння Христового.

В Архікатедральній базиліці Успіння Пресвятої діви Марії католики Львова  разом із католиками всього світу розпочали святкування Воскресіння Христового. У західному християнському світі дотримуються григоріанського календаря, тому Великдень у католиків святкується в першу неділю після дня весняного рівнодення.

У ХІV столітті святкове богослужіння в католицьких церквах було перенесено з вечора на ранок суботи, коли віруючі збираються у церкві, щоби освятити яйця і воду. Після запалювання нового вогню за допомогою кресала, освячуються свічки, від яких парафіяни запалюють святкові свічки вдома.

Велика увага приділяється святій воді, яка потім використовується для окроплення дому, вмивання, додавання в їжу. А віск пасхальної свічки вважається чудодійним – захищає від нечистої сили.

Символом католицької Пасхи є великодній заєць або кролик. В деяких країнах вважається, що саме він несе великодній яйця. А у святкові дні фігурками зайця прикрашають будинки та вулиці, у формі зайця випікають булочки і роблять шоколадки, малюють на листівках.

Після традиційної всенощної католики влаштовують святкові сімейні обіди, на яких обмінюються подарунками, вітають один одного. Діти цього дня ходять по домівках з піснями та привітаннями.

У католицьких країнах Великдень святкується ще й у наступний понеділок, наповнений іграми та жартами, а в деяких країнах вихідні тривають і весь наступний тиждень, коли тривають богослужіння в церквах, а діти перебувають на канікулах. Саме тому католики часто пов’язують Великдень із сімейним відпочинком на природі або за кордоном.

Про це повідомила сьогодні, 5 квітня, київська газета «День».

dailylviv.com

До теми

00:01 17 травня 2022 р.

У Краківці прикордонники зустріли Kalush Orchestra і разом заспівали Стефанію (відео)

Учора, 16 травня, у пункті пропуску «Краківець» прикордонники першими зустріли переможців з синьо-жовтими прапорами, квітами у національних кольорах. подорожніми та прикордонниками заспівали відому у всьому світі «Стефанію»…

Рубрика: Культура

12:29 15 травня 2022 р.

Капраль, Федишин і ще троє не дали жодного бала польському виконавцеві на Євробаченні-2022

Українське журі Євробачення-2022 не віддало жодного балу польському виконавцю, надавши перевагу Великобританії (12 балів), Португалії (10), Нідерландам (8).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу