Львівська галерея «Дзиґа» експонує тисячі портретів фронтовиків

10:10 8 березня 2017 р.

  • 0


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У вівторок, 7 березня, у львівській галереї «Дзиґа» відкрилася виставка інстальованої графіки Влодка Кауфмана «Бесіда».

На виставці «Бесіда» у львівській галереї «Дзиґа» представлено кілька тисяч портретів чоловіка у касці. Усі вони зроблені на різних поверхнях – конвертах, трамвайних білетах, рецептах, квитанціях, марках чи просто клаптях паперу. Як зізнався митець, він вже давно не робив авторських проектів.Але те, що він презентував, є найболючішим. Цей біль і перетворився у проект, який зараз є актуальним.

Проектом «Бесіда» Кауфман розмірковує про те, чим є війна, що таке армія, наскільки правдиву інформацію він отримує про події, що відбуваються на сході Україні і чи варто довіряти офіційним джерелам. Адже інформація, яка надходить від них, різниця від інформації, яку передають ті, що були чи є в АТО, чи волонтерять.

Влодко Кауфман розповів: «Я зображую один і той самий персонаж, чоловіка у касці, чи то солдата, чи то добробатівця. Малюю щодня. Щоразу він є іншим. Щоразу зображення виходять як повідомлення інформбюро про загиблих, поранених та зниклих без вісті. Я малюю їх на усіх побутових папірцях, які є під рукою. Це є технологія, якою я користуюся і в інших проектах. Я використовую папір, який так чи інакше причетний до мене і містить щось мною пережите. Те, що я зображую, накладається на щось, що має стосунок до мене, до мого побуту, до мого життя. Часом зображення буває нечітким, буває неякісним. Зрештою як і та інформація, яку я отримую». 

Точної кількості зображень у «Бесіді» художник не знає. Каже, що їх приблизно така ж кількість, як кількість загиблих та поранених згідно зі статистикою. Проте уточнює, що точно невідомо, скільки є загиблих та поранених, невідомо скільки їх ще буде і невідомо, скільки він ще намалює.

Про це повідомили сьогодні, 8 березня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:33 20 травня 2020 р.

Лише у серпні-вересні Львів дозволить події до 100 осіб. Але - на відкритому просторі

Львівська міська рада напрацювала шість етапів відновлення проведення подій у нашому місті та окремий протокол, якого мають дотримуватись всі організатори заходів.

Рубрика: Культура