Львівська галерея «Дзиґа» експонує тисячі портретів фронтовиків

10:10 8 березня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У вівторок, 7 березня, у львівській галереї «Дзиґа» відкрилася виставка інстальованої графіки Влодка Кауфмана «Бесіда».

На виставці «Бесіда» у львівській галереї «Дзиґа» представлено кілька тисяч портретів чоловіка у касці. Усі вони зроблені на різних поверхнях – конвертах, трамвайних білетах, рецептах, квитанціях, марках чи просто клаптях паперу. Як зізнався митець, він вже давно не робив авторських проектів.Але те, що він презентував, є найболючішим. Цей біль і перетворився у проект, який зараз є актуальним.

Проектом «Бесіда» Кауфман розмірковує про те, чим є війна, що таке армія, наскільки правдиву інформацію він отримує про події, що відбуваються на сході Україні і чи варто довіряти офіційним джерелам. Адже інформація, яка надходить від них, різниця від інформації, яку передають ті, що були чи є в АТО, чи волонтерять.

Влодко Кауфман розповів: «Я зображую один і той самий персонаж, чоловіка у касці, чи то солдата, чи то добробатівця. Малюю щодня. Щоразу він є іншим. Щоразу зображення виходять як повідомлення інформбюро про загиблих, поранених та зниклих без вісті. Я малюю їх на усіх побутових папірцях, які є під рукою. Це є технологія, якою я користуюся і в інших проектах. Я використовую папір, який так чи інакше причетний до мене і містить щось мною пережите. Те, що я зображую, накладається на щось, що має стосунок до мене, до мого побуту, до мого життя. Часом зображення буває нечітким, буває неякісним. Зрештою як і та інформація, яку я отримую». 

Точної кількості зображень у «Бесіді» художник не знає. Каже, що їх приблизно така ж кількість, як кількість загиблих та поранених згідно зі статистикою. Проте уточнює, що точно невідомо, скільки є загиблих та поранених, невідомо скільки їх ще буде і невідомо, скільки він ще намалює.

Про це повідомили сьогодні, 8 березня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу