Львівська «Феміністична майстерня» закликала провести «Поливаний понеділок» без насильства

12:32 13 квітня 2015 р.


Фото: afishalviv.net

Активісти громадської ініціативи «Феміністична майстерня» написали звернення, де просять не перетворювати традиційний «Поливаний понеділок» на день насильства.

Інформаційна агенція «Страйк» повідомила сьогодні, 13 квітня:

«Активісти громадської ініціативи «Феміністична майстерня» написали звернення, де просять не перетворювати традиційний «Обливний понеділок» на день насильства. Феміністки наголосили, що той формат, якого цей день набуває щороку у Львові, не має нічого спільного з ритуальним очищенням, заради якого й існує цей день.

Натомість, натовпи молодих хлопців бігають вулицями міста з відрами води і з ніг до голови обливають всіх підряд, іноді ще й оголюючи своїм жертвам окремі ділянки тіла. Це виглядає, на думку феміністок, етично некоректним, принизливим і дискримінаційним.

На думку феміністок, найбільше від цього страждають саме жінки. Відтак вони закликають у своєму зверненні:

«Ми звертаємо увагу, що в найгіршій позиції опиняються в цей день саме особи жіночої статі, які найчастіше стають цілями для водяних «обстрілів». Попри сприйняття цього дійства як невід’ємної частини свята, на жаль, обливання перетворює жінку на об’єкт розваги для чоловіків, часто позбавлену права на власну волю та права голосу».

«Обливний понеділок» – це другий день святкування християнського Великодня (Пасхи). Традиційно християни символічно обливають одне одного водою, щоби пройти своєрідне очищення. Однак, останніми роками у Львові цей день набув страхітливої форми, адже натовпи підлітків буквально нападають на перехожих і обливають їх з ніг до голови, не зважаючи на погоду і не питаючи, що вони будуть робити далі в такому вигляді.

Як інформував «Щоденний Львів», сьогодні, 13 квітня, на площі Ринок у Львові – забава «Поливаний понеділок».

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу