Львівська «Феміністична майстерня» закликала провести «Поливаний понеділок» без насильства

12:32 13 квітня 2015 р.


Фото: afishalviv.net

Активісти громадської ініціативи «Феміністична майстерня» написали звернення, де просять не перетворювати традиційний «Поливаний понеділок» на день насильства.

Інформаційна агенція «Страйк» повідомила сьогодні, 13 квітня:

«Активісти громадської ініціативи «Феміністична майстерня» написали звернення, де просять не перетворювати традиційний «Обливний понеділок» на день насильства. Феміністки наголосили, що той формат, якого цей день набуває щороку у Львові, не має нічого спільного з ритуальним очищенням, заради якого й існує цей день.

Натомість, натовпи молодих хлопців бігають вулицями міста з відрами води і з ніг до голови обливають всіх підряд, іноді ще й оголюючи своїм жертвам окремі ділянки тіла. Це виглядає, на думку феміністок, етично некоректним, принизливим і дискримінаційним.

На думку феміністок, найбільше від цього страждають саме жінки. Відтак вони закликають у своєму зверненні:

«Ми звертаємо увагу, що в найгіршій позиції опиняються в цей день саме особи жіночої статі, які найчастіше стають цілями для водяних «обстрілів». Попри сприйняття цього дійства як невід’ємної частини свята, на жаль, обливання перетворює жінку на об’єкт розваги для чоловіків, часто позбавлену права на власну волю та права голосу».

«Обливний понеділок» – це другий день святкування християнського Великодня (Пасхи). Традиційно християни символічно обливають одне одного водою, щоби пройти своєрідне очищення. Однак, останніми роками у Львові цей день набув страхітливої форми, адже натовпи підлітків буквально нападають на перехожих і обливають їх з ніг до голови, не зважаючи на погоду і не питаючи, що вони будуть робити далі в такому вигляді.

Як інформував «Щоденний Львів», сьогодні, 13 квітня, на площі Ринок у Львові – забава «Поливаний понеділок».

dailylviv.com

До теми

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу