Екс-«Сокіл» реорганізували у Львівський кіноцентр (відео)

22:48 23 березня 2015 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Більшість показів на вулиці Володимира Великого, 14 а відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

У Львові відкрили кіноцентр. Це реорганізований та оновлений колишній кінотеатр «Сокіл». Він поєднуватиме функції освітнього центру (воркшопи, майстер-класи, кіношкола) та кінотеатру незалежного, авторського, «іншого» кіно.

У ньому більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Також проходитимуть покази кіно, знятого на плівку, з архівів Львівської обласної контори кінопрокату.

Як відділ кіноцентру починає своє життя і перша в Україні Львівська кінокомісія, головним завданням якої є збільшення кількості фільмів, знятих в місті та регіоні. Про це повідомило сьогодні, 23 березня, «Громадське телебачення».

Натомість у прес-службі міської ради повідомляли сьогодні 20 березня, «Щоденному Львову»: 

«20 березня о 19.00 відбудеться відкриття Львівського Кіноцентру (за адресою: вулиця Володимира Великого, 14 а), який є реорганізованим та оновленим колишнім кінотеатром «Сокіл». Начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш розповіла також:

«Сьогодні ми відкриваємо щось нове, яке, насправді, вже є давно вимріяне, обговорене багато разів і потреба в цьому вже давно назріла. Йдеться про відкриття Львівського Кіноцентру, який буде дуже багатофункціональною установою.

Це буде тим місцем, яке даватиме, по-перше, нові робочі місця, адже розвиваючи кіноіндустрію у Львові, ми розвиваємо не тільки мистецтво – ми розвиваємо людей, економіку і це дуже конкретне завдання цього Кіноцентру. Назріла потреба в інакшому кінотеатрі, який був інакшим у всьому, починаючи від репертуару і закінчуючи дизайном та меню в кав’ярні.

Це щось таке, що буде різко відрізнятись від комерційних кінотеатрів і те, що буде заповнювати нішеву потребу у перегляді «іншого» кіно.  Кінокомісія буде підрозділом Львівського Кіноцентру та буде займатись всім, що стосується організації, інспірації, промоції кінозйомок у Львові».

Більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Також відбуватимуться покази кіно, знятого на плівку, з архівів Львівської обласної контори кінопрокату.

У кіноцентрі є кінозал з плівковим та цифровим проекторами, зручна зона відпочинку та кафе. Директор Львівського кіноцентру Андрій Породко розповів також:

«Львівський Кіноцентр створювався на базі кінотеатру «Сокіл», основа колективу лишається старою та доповнюється новими людьми. Кіноцентр поєднуватиме функції освітнього центру (воркшопи, майстер-класи, школа кіно) та кінотеатру з незалежним, авторським, «іншим» кіно.  Діяльність кіноцентру орієнтована на глядачів, котрі люблять і цінують якісне кіно на великому екрані – незалежно від їхнього віку, рівня доходів та соціального статусу».

 Натомість директор Львівської кінокомісії Ольга Райтер зазначила:

«Все більше і більше усвідомлюємо, наскільки важливою є культура, наскільки вона може бути репрезентативною, наскільки з допомогою фільмів, театрів, книжок можна представляти Україну в світі. Важливо є те, що 80% фільмів у Кіноцентрі будуть транслюватись мовою оригіналу з українськими субтитрами. 

Щодо кінокомісії – в нас є дві проблеми: фільмів знімають мало і фільми знімають стихійно. Львів є чудовою локацією для зйомок, так, в нас ще недостатньо розвинена сфера послуг в плані кіно – недостатньо є людей, які професійно займаються підготовкою та можуть надати обладнання.

Мета кінокомісії  - сформувати цю інфраструктуру і це впливатиме не лише на розвиток культури, а й вплине на економічні показники. Ми плануємо проводити тренінги. Будемо працювати на всеукраїнському рівні». 

Як відділ Кіноцентру починає своє життя і перша в Україні Львівська кінокомісія, головним завданням якої є збільшення кількості фільмів, знятих в місті та регіоні. На відкритті відбудеться показ українських короткометражок Короткі Метри.UA: Не Страшно13′ (Катерина Науменко 2009), Борода25′ (Дмитро Сухолиткий-Собчук 2012), День Незалежності15′ (Антоніна Ноябрьова 2012), Kwoon – Swan 4′ (Сашко Даниленко 2014), Перша співбесіда 13′ (Жанна Озірна 2015), Об’єкти у дзеркалі ближче, ніж вони здаються 2’ (Марина Дикуха 2013), Жуйка10’ (Ольга Макарчук 2013)». 


Відео: Громадське Телебачення Львів

dailylviv.com

До теми

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу