Художники зібрали на аукціоні у Львові 240 тисяч гривень на лікування 14-річної дівчинки

20:36 3 червня 2017 р.


Фото: Андрій Куб'як

Кошти для лікування Юлі Якимик збирали також батьки учнів з її школи.

Художники зібрали 240 тисяч гривень на лікування 14-річної Юлі Якимик на благодійному аукціоні у Львові, який організував у Національному музеї імені Андрея Шептицького, народний художник України Петро Сипняк, котрий перейнявся долею хворої на лейкемію дівчинки. А розповіла йому про біду його донька Соломія, котра навчається з Юлею в одній школі.

Петро Михайлович повідомив, що спочатку кошти для лікування Юлі збирали у школі – батьки учнів. Згодом, порадившись із товаришами (художником Любомиром Медвідем та директором Національного музею імені Андрея Шептицького Ігорем Кожаном) Сипняк взявся за організацію благодійного заходу.

Колеги-художники одразу ж погодилися допомогти – твори на аукціон надали 32 митці, і серед них – Любомир Медвідь, Михайло Демцю, Микола Андрущенко, Віктор Москалюк, Борис Буряк, Ігор Шумський, Орест Скоп, Микола Шимчук, Ігор Гавришкевич, Віктор Стогнут, Сергій Міхновський, Орест Косар, Богдан Пікулицький, Володимир та Людмила Богуславські, Роман Опалинський, Дмитро Гунц, Олексій Касатий, Роман Федина, Василь Ярич, Ольга Пильник, Беата Корн, Ігор Гавришкевич та інші. Відтак, вдалося вторгувати 240 тисяч гривень, які передали родичам Юлі Якимик.

Петро Сипняк розповідв, що після проведення торгів має надзвичайно приємні відчуття, бо спромігся разом із товаришами по фаху внести посильну лепту у добру справу, і дякує за підтримку всім колегам, які надали для продажу свої роботи, керівництву Національного музею і, звісно ж, благодійникам, котрі придбали лоти заради порятунку дівчинки.

Про це повідомили сьогодні, 3 червня, в київському часописі «День», де також опублікували фоторепортаж з Національного музею імені Андрея Шептицького.

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу