Художник зі Львова Ігор Маїк готує «оптичну» виставку

10:03 22 лютого 2018 р.

Львівський художник Ігор Маїк сконцентрує восьму персональну виставку, яку він готує на кінець 2018 року, на оптичних структурах.

Про це він повідомив під час відеопрограми у Львівському прес-клубі.

-Цю виставку я буду концентрувати на оптичних структурах, якими я зацікавився ще студентом на початку 70-х років, - наголосив Ігор Маїк.

Ігор Маїк згадав про французького художника угорського походження Віктора Вазарелі, який у своїх оптичних композиціях від образотворчих мотивів доходив до майже абстрактних.

- А я на початку вісімдесятих вирішив піти зворотним шляхом: від оптичних структур - до певних узагальнених зображень. І цю виставку я вирішив сконцентрувати саме в цьому ключі, - наголошує Ігор Маїк.

Художник зауважив, що за життя він вигадав більше десяти різних технік - як рельєфних, так і пласких.

-У 80-90 роки я займався на кераміко-скульптурній фабриці монументальною керамікою: вазами, кашпо. Вони підштовхнули до певних об’ємних мотивів в моїй творчості. Я починав з великих рельєфів, де були виступи 5-6 сантиметрів, а деякі були такі, що їх можна довкола обійти. Багато хто з художників наліплює багатошарово фарби, щоби проявився цей рельєф. А я відштовхнувся від керамічних рельєфів і почав їх виклеювати з інших матеріалів. Потім ці форми обклеював тонесеньким полотном, і воно створювало об’ємну фактуру, яка є довговічною. Потім її розмальовував, декорував. Дуже люблю рельєфний планшет, де є груба мішковина,- розповідає про технологію творчості Ігор Маїк.

Восьму персональну виставку Ігор Маїк обіцяє сформувати з двох третіх нових робіт, а решту - доповнити творами з попередніх експозицій. 

Довідка

Ігор Маїк народився в 1956 році у Львові. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (закінчив 1978 р.) Навчався на кафедрі художнього скла. Створював мозаїки, вітражі, панно зі скла та кераміки. 1986 року взявся за олійне малярство. Брав участь у майже ста виставках. Член НСХУ. Працює в галузі монументального і станкового живопису. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

15:20 23 травня 2022 р.

Такого ажіотажу ще не бачив: у Львові погасили нову марку про русскій воєнний корабль, - Козицький

Сьогодні, 23 травня, в День морської піхоти України, а також на 40-ий день після загибелі російського військового крейсеру «Москва», у Львові урочисто спецпогасили марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!».

Рубрика: Культура

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу