Художник зі Львова Ігор Маїк готує «оптичну» виставку

10:03 22 лютого 2018 р.

Львівський художник Ігор Маїк сконцентрує восьму персональну виставку, яку він готує на кінець 2018 року, на оптичних структурах.

Про це він повідомив під час відеопрограми у Львівському прес-клубі.

-Цю виставку я буду концентрувати на оптичних структурах, якими я зацікавився ще студентом на початку 70-х років, - наголосив Ігор Маїк.

Ігор Маїк згадав про французького художника угорського походження Віктора Вазарелі, який у своїх оптичних композиціях від образотворчих мотивів доходив до майже абстрактних.

- А я на початку вісімдесятих вирішив піти зворотним шляхом: від оптичних структур - до певних узагальнених зображень. І цю виставку я вирішив сконцентрувати саме в цьому ключі, - наголошує Ігор Маїк.

Художник зауважив, що за життя він вигадав більше десяти різних технік - як рельєфних, так і пласких.

-У 80-90 роки я займався на кераміко-скульптурній фабриці монументальною керамікою: вазами, кашпо. Вони підштовхнули до певних об’ємних мотивів в моїй творчості. Я починав з великих рельєфів, де були виступи 5-6 сантиметрів, а деякі були такі, що їх можна довкола обійти. Багато хто з художників наліплює багатошарово фарби, щоби проявився цей рельєф. А я відштовхнувся від керамічних рельєфів і почав їх виклеювати з інших матеріалів. Потім ці форми обклеював тонесеньким полотном, і воно створювало об’ємну фактуру, яка є довговічною. Потім її розмальовував, декорував. Дуже люблю рельєфний планшет, де є груба мішковина,- розповідає про технологію творчості Ігор Маїк.

Восьму персональну виставку Ігор Маїк обіцяє сформувати з двох третіх нових робіт, а решту - доповнити творами з попередніх експозицій. 

Довідка

Ігор Маїк народився в 1956 році у Львові. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (закінчив 1978 р.) Навчався на кафедрі художнього скла. Створював мозаїки, вітражі, панно зі скла та кераміки. 1986 року взявся за олійне малярство. Брав участь у майже ста виставках. Член НСХУ. Працює в галузі монументального і станкового живопису. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу