Кардинал-номінант УГКЦ зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм
00:10 10 жовтня 2024 р.
Єпарх Мельбурнський УГКЦ (Австралія) Микола Бичок взяв участь в церемонії вручення ступеня доктора богослов’я «Honoris Causa» від Університету Нотр-Дам в Австралії Його Всесвятості.
Після молитви «Ангел Господній» у неділю, 6 жовтня 2024 року, Папа Франциск оголосив, що 8 грудня проведе консисторію з нагоди введення в сан нових кардиналів. У переліку є також владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ (Австралія). Про це повідомила пресслужба Святого Престолу і Vatican News, пише DailyLviv.com.
«А тепер я радий повідомити, що 8 грудня я проведу консисторію з нагоди призначення нових кардиналів. Їхнє походження виражає вселенськість Церкви, яка не перестає звіщати милосердну Божу любов до всіх людей на землі. Включення нових кардиналів до складу Римської дієцезії також виявляє нерозривний зв’язок між Петровою Столицею та місцевими Церквами, розкиданими по всьому світу», — сказав Папа Франциск, перед тим, як завершити свою недільну зустріч з паломниками, які 6 жовтня 2024 року зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній».
Далі Святіший Отець оголосив 21 імʼя нових кардиналів:
1. Преосвященний Анджело Ачербі, Апостольський нунцій;
2. Преосвященний Карлос Ґуставо Кастільйо Маттасольйо, Архиєпископ Ліми (Перу);
3. Преосвященний Вісенте Бокаліч Іґліч, C. M., Архиєпископ Сантьяґо-дель-Естеро, Примас Аргентини;
4. Преосвященний Луїс Жерардо Кабрера Еррера, O. F. M., Архиєпископ Ґуаякіля (Еквадор);
5. Преосвященний Фернандо Наталіо Чомалі Ґаріб, Архиєпископ Сантьяго-де-Чилі (Чилі);
6. Преосвященний Тарсикій Ісао Кікучі, SVD, Архиєпископ Токіо (Японія);
7. Преосвященний Пабло Вірхіліо Сьонґко Давід, Єпископ Калоокана (Філіппіни);
8. Преосвященний Ладіслав Немет, S. V. D., Архиєпископ Белградсько-Смедеревський, (Сербія);
9. Преосвященний Жайме Шпенґлер, OFM, Архиєпископ Порто-Алеґрі (Бразилія);
10. Преосвященний Іньясе Бессі Доґбо, Архиєпископ Абіджана (Кот-д’Івуар);
11. Преосвященний Жан-Поль Веско, O. P., Архиєпископ Алжира (Алжир);
12. Преосвященний Паскаліс Бруно Сюкур, O. F. M., Єпископ Боґора (Індонезія);
13. Преосвященний Домінік Жозеф Матьє, O. F. M. conv., Архиєпископ Тегерансько-Ісфаганський (Іран);
14. Преосвященний Роберто Реполе, Архиєпископ Турина (Італія);
15. Преосвященний Балдассаре Рейна, Єпископ-помічник Римський, колишній віцеґерент, а відтепер — Генеральний вікарій для Римської дієцезії;
16. Преосвященний Френсіс Лео, Архиєпископ Торонто (Канада);
17. Преосвященний Роландас Макріцкас, Архипресвітер-коад’ютор Папської базиліки Santa Maria Maggiore;
18. Преосвященний Микола Бичок, ЗНІ, Єпарх Мельбурнської Єпархії Петра і Павла УГКЦ в Австралії;
19. Преподобний о. Тімоті Пітер Джозеф Редкліф, O. P., богослов;
20. Преподобний о. Фабіо Баджо, C. S., Заступник Секратаря для відділу у справах мігрантів Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові;
21. Монсеньйор Джордж Джейкоб Коовакад, службовець Державного Секретаріату, Відповідальний за організацію Папських подорожей.
«Молімося за нових кардиналів, щоб, утверджуючи свою відданість Христові, милосердному і вірному Первосвященикові, вони допомагали мені в моєму служінні як Єпископа Риму для добра всього святого Божого люду», — попросив Святіший Отець.
Наступного дня після проголошення Папою Франциском кардиналом владика Микола Бичок прибув до Сіднею для участі в церемонії вручення ступеня доктора богослов’я «Honoris Causa» від Університету Нотр-Дам в Австралії Його Всесвятості Вселенському Патріархові Варфоломію. Вручення відбувалося в катедральному соборі Святої Марії в Сіднеї. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.
Під час церемонії владику Миколу Бичка привітали ректор Університету Нотр-Дам в Австралії п. Крістофер Еллісон та Апостольський нунцій в Австралії архиєпископ Чарльз Балво, зазначивши, що «його призначення до Колегії кардиналів є великою честю».
Після церемонії кардинал-номінант зустрівся з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм, подякувавши «за незмінну підтримку, яку Вселенський Патріархат надає Україні в її прагненні до справедливого миру». Патріарх Варфоломій відповів: «Слава Україні!».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook