Глава УПЦ КП не претендуватиме на керівництво об’єднаною церквою, – релігієзнавець

11:00 6 грудня 2018 р.

  • 0
  • 381


Фото: pravda.com.ua

За інформацією релігієзнавця Андрія Ковальова, нинішній глава УПЦ КП – патріарх Філарет – не буде балотуватися на посаду предстоятеля єдиної помісної Української православної церкви.

Релігієзнавець Андрій Ковальов, який раніше працював в інформаційному відділі УПЦ КП, повідомив у четвер, 6 грудня, в ефірі «Громадського»: «За моєю інформацією, він (патріарх Філарет. – Ред.) не буде балотуватись на посаду предстоятеля... Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все-таки людина із середовища Київського патріархату, тому що єпископів КП буде більшість».

За словами Ковальов, на Об’єднавчому соборі будуть присутні від семи до 15 єпископів від УПЦ Московського патріархату. До слова, з проханням надати автокефалію українській церкві до Константинополя зверталися 15 єпископів УПЦ МП.

Андрій Ковальов також запевнив, що майбутній очільник помісної церкви буде «відомим і авторитетним єпископом у середовищі єпископату». На запитання «Чому Філарет відмовляється балотуватись на посаду предстоятеля?» релігієзнавець відповів: «Філарету наступного року виповниться 90 років. Наскільки мені відомо, це такий елемент переговорів із Константинополем і прояв мудрості патріарха, що потрібно посаду предстоятеля у помісній церкві поступитися молодому кандидату... Це дуже правильний і символічний знак в контексті створення нової церкви, відродження».

Релігієзнавець зазначив також: «Мені видається, що Філарет хоче бачити на цій посаді молодого, набагато молодшого за себе патріарха, предстоятеля. Щоб давати сигнал і в майбутнє мирянам, впевненість, що він приходить надовго. Він молодий, в нього є сили, є нова візія розвитку церкви. 41 архієрей УПЦ КП має шанси стати предстоятелем».

Про це повідомило в четвер, 6 грудня, «Громадське».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:35 12 грудня 2018 р.

У Львівській міськраді допомагатимуть провести культурні заходи

У Львівській міськраді триває прийом заяв на участь у конкурсі за «Програмою надання фінансової підтримки на реалізацію заходів у галузі культури на території Львова на 2019 рік».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 348

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Секс за згодою

Рубрика: Кримінал

Велфур дебютує на Львівщині

Рубрика: Економіка

ОТГ проти сучасного рабства

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гібридна опозиція і воєнний стан

Рубрика: Політика

Нововведення в рахунках за спожитий газ

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу