Глава УПЦ КП не претендуватиме на керівництво об’єднаною церквою, – релігієзнавець | Новини Львова

Глава УПЦ КП не претендуватиме на керівництво об’єднаною церквою, – релігієзнавець

11:00 6 грудня 2018 р.

  • 0


Фото: pravda.com.ua

За інформацією релігієзнавця Андрія Ковальова, нинішній глава УПЦ КП – патріарх Філарет – не буде балотуватися на посаду предстоятеля єдиної помісної Української православної церкви.

Релігієзнавець Андрій Ковальов, який раніше працював в інформаційному відділі УПЦ КП, повідомив у четвер, 6 грудня, в ефірі «Громадського»: «За моєю інформацією, він (патріарх Філарет. – Ред.) не буде балотуватись на посаду предстоятеля... Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все-таки людина із середовища Київського патріархату, тому що єпископів КП буде більшість».

За словами Ковальов, на Об’єднавчому соборі будуть присутні від семи до 15 єпископів від УПЦ Московського патріархату. До слова, з проханням надати автокефалію українській церкві до Константинополя зверталися 15 єпископів УПЦ МП.

Андрій Ковальов також запевнив, що майбутній очільник помісної церкви буде «відомим і авторитетним єпископом у середовищі єпископату». На запитання «Чому Філарет відмовляється балотуватись на посаду предстоятеля?» релігієзнавець відповів: «Філарету наступного року виповниться 90 років. Наскільки мені відомо, це такий елемент переговорів із Константинополем і прояв мудрості патріарха, що потрібно посаду предстоятеля у помісній церкві поступитися молодому кандидату... Це дуже правильний і символічний знак в контексті створення нової церкви, відродження».

Релігієзнавець зазначив також: «Мені видається, що Філарет хоче бачити на цій посаді молодого, набагато молодшого за себе патріарха, предстоятеля. Щоб давати сигнал і в майбутнє мирянам, впевненість, що він приходить надовго. Він молодий, в нього є сили, є нова візія розвитку церкви. 41 архієрей УПЦ КП має шанси стати предстоятелем».

Про це повідомило в четвер, 6 грудня, «Громадське».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:17 9 липня 2020 р.

У Львові створили 220 книжок шрифтом Брайля для дітей

Наступного тижня усі дитячі бібліотеки Львова отримають нові книги, надруковані шрифтом Брайля: 17 міських, 2 обласні бібліотеки Львова, а також Львівська спецшкола-інтернат № 100 для незрячих дітей.

Рубрика: Культура

Останні новини

На дитячому будинку в Радехові інспектор "відмив" 760 тисяч грн

Львівводоканал має охороняти бруківку з пл. Двірцевої та вул. Чернівецької (відео)

Мерія звинуватила архітекторів у потворному будівництві і хоче позбавити їх ліцензій

На площі Ринок у Львові відкривають фермерський ярмарок

Прикордонник за гроші здавав інформацію про розміщення прикордонних нарядів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу