Глава УПЦ КП не претендуватиме на керівництво об’єднаною церквою, – релігієзнавець

11:00 6 грудня 2018 р.

  • 0
  • 597


Фото: pravda.com.ua

За інформацією релігієзнавця Андрія Ковальова, нинішній глава УПЦ КП – патріарх Філарет – не буде балотуватися на посаду предстоятеля єдиної помісної Української православної церкви.

Релігієзнавець Андрій Ковальов, який раніше працював в інформаційному відділі УПЦ КП, повідомив у четвер, 6 грудня, в ефірі «Громадського»: «За моєю інформацією, він (патріарх Філарет. – Ред.) не буде балотуватись на посаду предстоятеля... Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все-таки людина із середовища Київського патріархату, тому що єпископів КП буде більшість».

За словами Ковальов, на Об’єднавчому соборі будуть присутні від семи до 15 єпископів від УПЦ Московського патріархату. До слова, з проханням надати автокефалію українській церкві до Константинополя зверталися 15 єпископів УПЦ МП.

Андрій Ковальов також запевнив, що майбутній очільник помісної церкви буде «відомим і авторитетним єпископом у середовищі єпископату». На запитання «Чому Філарет відмовляється балотуватись на посаду предстоятеля?» релігієзнавець відповів: «Філарету наступного року виповниться 90 років. Наскільки мені відомо, це такий елемент переговорів із Константинополем і прояв мудрості патріарха, що потрібно посаду предстоятеля у помісній церкві поступитися молодому кандидату... Це дуже правильний і символічний знак в контексті створення нової церкви, відродження».

Релігієзнавець зазначив також: «Мені видається, що Філарет хоче бачити на цій посаді молодого, набагато молодшого за себе патріарха, предстоятеля. Щоб давати сигнал і в майбутнє мирянам, впевненість, що він приходить надовго. Він молодий, в нього є сили, є нова візія розвитку церкви. 41 архієрей УПЦ КП має шанси стати предстоятелем».

Про це повідомило в четвер, 6 грудня, «Громадське».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:32 19 квітня 2019 р.

У львівських крамницях розпочалася благодійна акція

У п’ятницю, 19 квітня, у львівських крамницях мережі «Рукавичка» розпочалася благодійна акція для дітей та молоді з особливими потребами Навчально-реабілітаційного центру «Джерело».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 615

10:00 19 квітня 2019 р.

У Львові визначилися лауреати літературного конкурсу

У Львівській письменницькій організації відбулося фінальне засідання журі четвертого Всеукраїнського літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 411