Глава УГКЦ закликає святкувати, а не відзначати Різдво | Новини Львова

Глава УГКЦ закликає святкувати, а не відзначати Різдво

17:15 6 січня 2020 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua

Глава Української греко-католицької церкви, Блаженніший Святослав, вважає, що найближчого моменту, коли почнеться реформа календаря в українських церквах, не передбачається, але наголошує, що таку реформу потрібно проводити разом.

Таку думку глава УГКЦ висловив в інтерв’ю виданню «Главком», відповідаючи на запитання щодо дати святкування Різдва. Блаженніший Святослав зауважив: «Я думаю, що найближчого такого моменту, коли почнеться реформа календаря в українських церквах, не передбачається. Зокрема – на території України. Наша церква є глобальною, ми маємо багато різних контекстів, і за кордоном переважна більшість наших громад, парафій, єпархій святкує Різдво 25 грудня».

Глава УГКЦ також зазначив: «Ми в Україні святкуємо Різдво разом з нашими православними братами, і я думаю, це є певна цінність, яку треба зберігати. Навіть коли ми будемо робити реформу календаря, то хотілося б робити її разом. Для того, щоб календар нас не розділяв. Це є мета будь-якої реформи, будь-якого вдосконалення. Щоб ці другорядні питання, як ви кажете, не стали причиною розколів і поділів».

Блаженніший Святослав наголосив: «Різдво потрібно святкувати, а не просто відзначати якусь дату, оскільки сьогодні у світі є тенденція до втрати реального змісту Різдва. Тому потрібно передусім по-християнськи вітати новонародженого Спасителя. Те, що сьогодні питання дати є в центрі уваги суспільства, то це до певної міри є доброю нагодою для проповіді Євангелія, катехизації і просвітництва. Ще кілька років тому дата святкування нас так не хвилювала».

Глава УГКЦ також зауважив: «Питання дати Різдва не належить до суті і істинності християнської віри. Бо часом нам здається, що все, що є старим, древнім, є кращим і більш певним. Зокрема – коли йдеться про якісь релігійні почуття, то є страх відмовитися від чогось древнього, старого і відкритися до того, що сьогодні є новим для нас – до тієї ж календарної реформи. Це дає нам нагоду сказати, що дата Різдва не належить до суті християнської віри. Це радше форма і спосіб, які встановлені людьми, церквою. Тому воно може бути зміненим».

Блаженніший Святослав підкреслив: «Нам потрібна ця дискусія. Бо це є певний крок вперед, до осмислення, він дає нагоду зокрема церковним лідерам пояснювати, що таке календар, в чому полягає його реформа. Адже зміна дати Різдва означає одночасну зміну інших святкових дат. Часом з календарем у нас пов’язано багато народних прикмет, різних особистих і сімейних свят. Часто день народження, яке співпадає з датою того чи іншого святого, дає навіть ім’я народженому. Таким чином, маємо дуже багато сентиментальних речей, які необхідно враховувати під час проведення цієї реформи».

Як інформував «Щоденний Львів», у Донецькому екзархаті УГКЦ освятили нові храми.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:17 9 липня 2020 р.

У Львові створили 220 книжок шрифтом Брайля для дітей

Наступного тижня усі дитячі бібліотеки Львова отримають нові книги, надруковані шрифтом Брайля: 17 міських, 2 обласні бібліотеки Львова, а також Львівська спецшкола-інтернат № 100 для незрячих дітей.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу