Філарет прагне відновити Київський патріархат | Новини Львова

Філарет прагне відновити Київський патріархат

14:24 15 травня 2019 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що через відмову української церкви від статусу патріархату, ім'я московського патріарха звучатиме під час богослужінь у церквах на території України, а ім'я київського патріарха – ні.

Про це почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив на прес-конференції в середу, 15 травня. Владика також зазначив: «Якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то це означає, що в Україні буде тільки один – Московський патріархат. І ім'я Московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні. А ім'я Київського патріарха не буде. І ми самі ліквідуємо поминання Київського патріарха по Україні».

Філарет підтвердив під час прес-конференції своє бажання відновлення Київського патріархату. Владика повідомив: «Виходить так, що в незалежній Україні є Московський патріархат, звучить ім’я Московського патріарха на всіх богослужіннях, по всій Україні. Споминають греко-католицького патріарха Святослава, а Київського патріарха нема. Розумно це – 30 років боролися за створення Київського патріархату, а тепер хочемо відмовитися?».

Про це повідомили в середу, 15 травня, в агенції новин «Укрінформ», де також нагадали:
«У грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха».

«Наступного дня після Об'єднавчого собору (на якому обрали предстоятеля ПЦУ Епіфанія) речник КП архієпископ Євстратій Зоря заявив, що Київський патріархат та Автокефальна церква об'єдналися та постановили про саморозпуск. Проте 14 травня 2019 року колишній очільник УПЦ КП, а нині почесний патріарх ПЦУ Філарет у своєму зверненні до православної пастви заявив, що відмова від статусу Патріархату була ситуативною», – поінформували також в агенції новин.

«До цього він додав, що ліквідувати КП може лише помісний собор церкви, який її створив. Оскільки такого собору не проводили, а Київський Патріархат, за словами Філарета, досі «зареєстрований в державних органах», тож Київський Патріархат продовжує діяти, наполягає почесний патріарх ПЦУ», – dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:50 27 липня 2020 р.

Сколівщина, Стрийщина і Бущина на два місяці стануть знімальними майданчиками (відео)

На Львівщині розпочинають знімання історичного фільму «Легенда Стрия», що є частиною реалізації масштабного регіонального проекту «Легенди нашого краю».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу