Фестиваль «ТуСтань!» пройде на Львівщині втринадцяте

13:45 26 липня 2018 р.


Фото: loda.gov.ua

3-5 серпня поблизу села Урич на Сколівщині на Львівщині відбудеться ХІІІ фестиваль української середньовічної культури «ТуСтань!».

У прес-службі Львівської ОДА повідомили в четвер, 26 липня: «Лицарські поєдинки, кінні турніри, автентичні ремесла, ярмарок, квести, нічний штурм і лазерне дійство – незабаром на Львівщині відбудеться ХІІІ фестиваль української середньовічної культури «ТуСтань!». Особлива увага цьогоріч буде присвячена дітям. Для них створять дитячу фортецю із забавами, танцями, постановками та іншими атракціями».

Заступник директора департаменту з питань культури Львівської ОДА Ірина Гаврилюк зазначила «Найпотужніший фестиваль, що збирає кожного року все більше відвідувачів, це справді привід для гордості. Дійство дозволяє не лише зануритись в історію України, а й стати її учасниками. Надзвичайна енергетика фестивалю залишить лише позитивні спогади».

«На цьогорічному фестивалі формуватимуться окремі ремісничі цехи – цех книги, ювелірів, малярський, гончарний тощо. Ще одна новинка фестивалю – бойова школа. Відвідувачі матимуть змогу не лише спостерігати за боями, а й спробувати власні сили у двобоях», – поінформували також в облдержадміністрації.

Керівник напряму історичної реконструкції Ярема Іванців: запевнив: «Завдання фестивалю популяризувати пам’ятку, біля якої відбувається фестиваль та поглиблювати знання власної історії. Цього року буде показова бойова програма та нічний штурм, аналогів якому в нашій країна нема. Він буде максимально цікавий та зрозумілий усім. Окрім того, важливою частиною буде едукаційна частина, з лекціями, інтерактивами та майстер-класами».

«Технологічною новинкою «ТуСтані!» буде локація віртуальної реальності, в межах якої відвідувачі зможуть здійснити політ над фортецею», – повідомили також у прес-службі Львівської ОДА.

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

10:48 2 червня 2021 р.

У суботу Львовом їздитимуть батяри на роверах

У суботу, 12 червня, відбудеться сьомий ретровелопроменад «Батяри на роверах». Організатори розширили програму, і цьогоріч запрошують містян на фестиваль міської культури.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу