Фестиваль «Кіт Ґаватовича» вперше об’єднає у Львові театральних діячів усієї України

14:42 2 вересня 2016 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького відбудуться тренінги з пластики від засновників безсловесного театру «Прекрасні квіти» та майстер-клас роботи з голосом від Наталки Половинки.

3 та 4 вересня у львівському Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького пройде фестиваль «Кіт Ґаватовича», який вперше об’єднає театральних діячів зі всієї України. Він відбуватиметься на початку вересня тому, що саме у цей час більшість театрів розпочинають свій новий сезон.
Зокрема у фестивалі візьмуть участь Львівський академічний театр імені Леся Курбаса та Театр «Прекрасні квіти» з Харкова. А його програма розділена трьома блоками: освітній, практичний та показовий.
Організатори фестивалю розповіли: «У межах освітнього блоку ми зможемо почути лекцію від Ірми Вітовської, Олега Стефана. На нас чекатимуть обговорення від Першої сцени сучасної драматургії «Драма.UA», серед спікерів почуємо Миколу Березу, Юрія Хвостенка, Ростислава Держипільського, Майю Гарбузюк та інших. Також матимемо можливість прослухати лекцію про театральний менеджмент від Вікторії Швидко та про імпровізаційний театр від Яреми Турчина».
До практичної частини входитимуть тренінги з пластики від засновників безсловесного театру «Прекрасні квіти» та майстер-клас роботи з голосом від Наталки Половинки.
Організатори фестивалю розповіли таакож: «Серед показової частини побачимо роботи таких театрів, як: Львівський театр «Переселенця», театр «Склад 2’0» із виставою за текстом Сергія Жадана, курс Олега Стефана із частиною вистави «Великий Льох», improv group «Пан Коцик». Хедлайнерами першого дня стане Львівський академічний театр імені Леся Курбаса», а другий день закриватиме вистава «Кімната» від театру «Прекрасні квіти». Під час фестивалю відбуватиметься он-лайн трансляція подій з дрону».
Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Кіт у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, дозволяє говорити про новий вияв мистецтва, коли воно презентується не тільки для вузького кола.
Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців». Також назва «Кіт Ґаватовича» символізує повернення до своєї нерозкритої та не популяризованої історії».
Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу