Фестиваль давнього церковного співу «Під Покровом» триватиме у Львові три дні

09:48 13 жовтня 2017 р.


Фото: day.kyiv.ua

До участі у фестивалі давнього церковного співу «Під Покровом» запрошені 20 хорових колективів з різних міст України.

Львівський літургійний центр «Передання» (Львів) організовує «Фестиваль давнього церковного співу «Під Покровом» з благословення Високопреосвященного владики Ігоря Возьняка, митрополита Львівського, УГКЦ. Цей фестиваль покликаний донести до широкого загалу багату літургійно-музичну традицію давньої української богослужбової культури, відбуватимуться в окремих храмах і монастирях Львова, Львівській музичній академії імені МиколиЛисенка, у Національному музеї імені Андрея Шептицького.
Про це повідомили сьогодні, 13 жовтня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Програма цього фестиваль передбачає відкриті лекції, святкову програму богослужінь, концерти, майстер-класи з давнього церковного співу.  До участі у фестивалі запрошено 20 хорових колективів з різних міст України. Осінній фестиваль «Під Покровом» стане одним із завершальних ланок у низці цьогорічних заходів, пов’язаних з проведенням чотирьох Літургійно-Музичних Практикумів для реґентів і церковних співців, організованих Літургійним центром «Передання».
Координатор-менеджер літургійно-музичного центру «Передання», співець хору «Клірос» Неля Ільченко розповіла: «Давня музика – те, що давало силу нашим предкам і даватиме силу нам, якщо осмислимо її суть. Адже вона є справжнім джерелом, зачерпнувши з якого, не шукатимемо чужого, бо маємо своє, невичерпне, ідентичне і справжнє. Власне, ми переконані досвідно, що маємо все, що нам потрібно, у своїй традиції, і тому так важливо з трепетом відноситись до того, що дає наснагу до життя, допомагає зрозуміти зміст свого буття».
Програма Фестивалю давнього церковного співу «Під Покровом»
13 жовтня, п’ятниця, з 12.00 у храмі монастиря Покрову Пресвятої Богородиці, сестер студійського уставу на вулиці Вічевій (№2) – відкриття фестивалю й паракліс до Пресвятої Богородиці.
13 жовтня, п’ятниця, з 15.00 у Львівській національній Музичній академія імені Миколи Лисенка на вулиці Остапа Нижанківського (№5).  – вітальне слово організаторів, відкрита лекція на тему «Давній церковний спів: генеза і практика», майстер-клас з давнього церковного співу від співачки Наталі Половинки і концерт за участі хорів-учасників.
13 жовтня, п’ятниця, з 18.00 у катедральному соборі св. Юра (площа Святого Юра, 5) – зустріч чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, названої Львівською, вітальне слово митрополита Ігора Возняка до учасників фестивалю. велика Вечірня з Литією, богослуження за участі владики Ігора Возняка, митрополита Львівського, УГКЦ.  Молитовний супровід хорів-учасників фестивалю. Вечірній концерт першого дня. Вечеря-почастунок для учасників фестивалю та запрошених гостей.

14 жовтня, субота, з 11.00 у храмі Покрову Пресвятої Богородиці отців-селезіян на вулиці Личаківській (№175) – архиєрейська Божественна Літургія у служінні владики Гліба Лончини, апостольського екзарха для українців у Великій Британії (співатиме хор «Клірос».
14 жовтня, субота, з 14.00 у Національному музеї у Львові імені митрополита Андрея Шептицького на проспекті Свободи (№20) – майстер-клас «Традиція церковного співу – минуле і сучасність» – від Літургійного центру «Передання».
14 жовтня, субота, з 18.00 у храмі Преображення ГНІХ на вулиці Краківській (№21)  –вечірній концерт другого дня (співають хори-учасники фестивалю) і спільний почастунок для учасників та запрошених гостей у підземеллі храму Преображення.
15 жовтня, неділя, – Божественні Літургії хорів-учасників фестивалю у храмах Львова (кожен хоровий колектив співатиме в окремому храмі).
з 10:00 – у храмі Благовіщення (вул. Пасічна, 84) – співає хор «Клірос» та хори-учасники.
з 11:30 – концерт
з 14:00 – екскурсія містом для гостей фестивалю.
з 18.00 – у храмі Архистратига Михаїла ченців студійського уставу на вулиці Винниченка (№2) –ечірній концерт третього дня (співають хори-учасники фестивалю), подячне слово від організаторів на завершення фестивалю й прощальна вечеря в Гостинному домі «Архистратиг» для учасників та запрошених гостей.
Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу