Діти закликатимуть у Львові весну

16:00 22 лютого 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

18 та 19 березня в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбудеться «Закликання весни».

Про це повідомили в п’ятницю, 22 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Одним із найдавніших звичаїв нашого народу є зустріч весни. Її починали закликати уже з 9 березня – у день, який у народі називали Сорочини. Звичайно ж, весняного тепла найбільше чекала малеча. Діти брали в долоні пташок-жайворонків, яких їм випікали батьки, вибігали на вулицю і «весну кликали». Молодь та підлітки у той час водили гаївки, хороводи, співали пісень. А співати їх треба було якомога голосніше – щоб заклик був почутий!»

«Музей, зберігаючи традицію, запрошує поринути у світ давніх звичаїв та забав. У програмі – ігрове дійство «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» (загукування-закликання весни, водіння гаївок, забави та конкурси), виставка пташок із Львівського міського еколого-натуралістичного центру, майстер-класи – виготовлення пташок із тіста, виготовлення пташок із паперу за технікою «Орігамі», гра на народних інструментах, відеофільм «Цікавинка про пташинку», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

14:02 27 жовтня 2020 р.

Ремонт будинків культури, фестивалі: у Львові розповіли про викривлені підходи до розвитку культури в ОТГ

Культурне життя – це не лише залучення людей до розважальних заходів, а насамперед - створення умов для кожного мешканця реалізувати свій творчий потенціал. На жаль, у більшості громад цього не розуміють і працюють саме так.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу