Діти будуть закликати у Львові весну

09:00 17 березня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У неділю, 17 березня, з 13.00 до 17.00 у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбудеться «Закликання весни».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Одним із найдавніших звичаїв нашого народу є зустріч весни. Її починали закликати уже з 9 березня – у день, який у народі називали Сорочини. Звичайно ж, весняного тепла найбільше чекала малеча. Діти брали в долоні пташок-жайворонків, яких їм випікали батьки, вибігали на вулицю і «весну кликали». Молодь та підлітки у той час водили гаївки, хороводи, співали пісень. А співати їх треба було якомога голосніше – щоб заклик був почутий!»

«Музей, зберігаючи традицію, запрошує поринути у світ давніх звичаїв та забав. У програмі – ігрове дійство «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» (загукування-закликання весни, водіння гаївок, забави та конкурси), виставка пташок із Львівського міського еколого-натуралістичного центру, майстер-класи – виготовлення пташок із тіста, виготовлення пташок із паперу за технікою «Орігамі», гра на народних інструментах, відеофільм «Цікавинка про пташинку», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу