Бійці зі Львівщини спорудили капличку на місці загибелі своїх 78-ми побратимів

18:42 22 червня 2015 р.

  • 0


Фото: прес-служба Міністерства оборони України

21 червня в селі Побєда Новоайдарського району Луганської області освятили капличку, зведену на місці загибелі українських воїнів.

2-3 вересня 2014 року село Побєда Новоайдарського району Луганської області зазнало удару з РСЗВ «Смерч» та «Град» з території Російської Федерації. Тоді загинули 78 героїв.

На богослужінні були присутні бійці 3-го батальйону територіальної оборони (нині — механізований у складі 24-ї бригади Збройних Сил України), мешканці села, представники влади, преси та волонтери. Капелан 3-го батальйону, отець Орест. розповів про ті дні: «Уперше у житті я бачив як горить земля, метал, бачив пекло. Ми знаходилися у бліндажі і молилися. Бог помилував. Вижили... Однак наші побратими загинули. Аби увіковічити пам’ять про героїв, які віддали свої життя за друзів, ми вирішили побудувати храм і пам’ятник на їхню честь. Тепер кожний може зайти сюди, поставити свічку та помолитися Богу за упокой душі загиблих воїнів».

Храм будували усі – військові та мирні мешканці. І на освяченні ця єдність відчувалася. Люди прийшли у вишиванках, з квітами.

Окрім панахиди, прозвучали слова вдячності від селян, волонтерів та представників влади. Журналіст Володимир Мартинов (автор документального фільму про трагедію в селі Побєда) вручив воїнам 3-го батальйону прапор від жителів далекого Львова, і тим самим ще раз утвердив: ми – єдина країна, живемо єдиними думками та прагненнями, бажаємо миру і готові стояти до кінця за наші міста та села!

Про це повідомили сьогодні, 22 червня, в прес-службі Міністерства оборони України.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура