7 лютого на фестивалі прощання з колядою у Львові збиратимуть кошти на потреби вояків

11:25 7 лютого 2016 р.


Фото: velychlviv.com

XIX фестиваль «Прощання з колядою» розпочнуть у неділю з молитви.

«У Львівському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької з колядою прощатимуться колективи з України, Польщі та Румунії – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Цього тижня у храмах та при парафіях відбуваються вечори прощання з колядою. А у Львівському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької на вулиці Лесі Українки, 1 у неділю, 7 лютого, відбудеться XIX фестиваль «Прощання з колядою». Розпочнеться захід з молитви о 14.00.

Організовує фестиваль Львівське ставропігійне братство святого апостола Андрія Первозванного з нагоди року Патріарха Димитрія (Яреми), проголошеного Українською Автокефальною Православною Церквою.

Участь у заході візьмуть 11 колективів з України, Польщі та Румунії. Серед них: хор Львівського ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозваного «Ставрос», капела бандуристів «Дзвіночок», хор церкви свв. апп. Петра і Павла, хор «Оранта» церкви Успіння Богородиці, хор церкви св. арх. Михаїла, хор «Родина» церкви Преображення ГНІХ УГКЦ, ансамбль «Коралі», хор «Хвалім Господа» (Румунія), ансамбль «Співанка» (Польща), ансамбль «Лопєнка» (Польща) та інші. У часі розколяди відбудеться благодійна акція збору коштів для медичних потреб вояків АТО.

Фестиваль «Прощання з колядою» розпочав свою історію у 1997 році. З благословення світлої пам’яті Патріярха УАПЦ Димитрія (отця Володимира Яреми), цей захід був проведений у 1997 р. як свято розколяди для православної громади міста. Голова братства Юрій Федів зазначив: «Львівське Ставропігійне Братство впровадило у культурне життя міщан захід, який відбувається сьогодні практично на кожній парафії, несучи радість у колядках про народження Спасителя. За 19 років фестиваль перейшов кордони міста й області, пізніше усієї України, а п’ятий рік поспіль єднає православних вірних України і діаспори». 

У прес-службі міської ради повідомили також«Щоденному Львову»:

«Львів’ян запрошують до Архикатедрального Собору святого Юра на площі святого Юра, 5 на вечір прощання з колядою «Радість нам ся явила». Захід відбудеться у неділю, 7 лютого. Початок – о 17.00.

Серед учасників: митрополичий та молодіжний хори собору, вокальна формація семінаристів «Теофорос», клиросний хор священиків Львівської архиєпархії «Глас», оркестр Львівської духовної семінарії Св. Духа та інші колективи. У Львівській архиєпархії УГКЦ розповіли: «Захід розпочнеться молитовно, з виконання богослужбових текстів празника Різдва. Адже Різдво це не тільки вечеря, кутя і колядки. Ми хочемо передати усю глибину таїнства Різдва Христового, саме тому заспіваємо давні напіви XV-XVII століть – зі збірки Ірмосів». 

Далі тішитимуть колядками хори та ансамблі. А на завершення вечора на подвір’ї перед собором заграє оркестр семінарії та відбудеться частування.

Усіх охочих запрошують до участі, щоб разом розділити радість світлого празника Різдва Христового. Організатори зазначили також:

«Піснеспіви Різдва, що змальовують велич і глибину воплочення Бога, наповнюють різдвяний час особливим духом Божественної ласки і небесного світла. Бо наші предки прославляли народження Сонця радісними співами й святкуваннями, так само і ми прославляємо народження Сонця Правди та прославляємо в той же спосіб, оспівуючи Його втілення колядками. Давні колядки, що їх виспівували колись наші предки, свій зміст черпають з древніх похвальних текстів, які оспівують Таїнство Воплочення Божого Сина. Багато відомих і невідомих авторів, натхненні благодаттю Святого Духа, у текстах колядок — простих, а іноді наївних — розкривали зміст цього великого Таїнства.

Колядники, що приходять до хати, приносять із собою особливий дух Різдва, з їхнім співом приходить сам Христос, народжений у вертепі, зігрітий теплим диханням ягнят, оспіваний янголами, обдарований мудрецями. Він приходить до кожного дому, втирає сльози і наповнює серця надією».

dailylviv.com

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу