29 вересня в Сокалі на Львівщині вшановуватимуть чудотворну ікону

13:32 25 вересня 2013 р.

Тим, хто захоче посповідатися, радять прийти раніше – о 13.30.

У неділю, 29 вересня, як повідомляє сайт «Vishnevskij», римо-католицький костел у Сокалі святкуватиме храмовий празник св. Архангела Михаїла й відзначатиме річницю привезення копії чудотворної ікони Матері Божої Сокальської. «З цієї нагоди о 14 годині відбудеться урочиста Свята Меса, яку очолить монах-бернардин отець Вікторин», - пише тижневик «Вісник». Але тим, хто захоче посповідатися, радять прийти раніше – о 13.30, коли у храмі буде відмовлення молитви до Божого Милосердя.  

«Чудотворну ікону Матері Божої Сокальської привезла делегація із польського міста Грубешув 30 вересня минулого року, - розповідає настоятель костелу отець Андрій Мігулка. – За легендою, автором цієї ікони є литовський іконописець Яків Венжик, який намалював її 1392 року на знак подяки за повернення йому зору. Він приніс ікону у місто Сокаль і віддав до церкви. У 1519 році татари дощента спалили Сокаль. Проте ікона не згоріла, її дістали з попелу і відразу ж помістили у невеликій дерев’яній капличці, до якої знову приходили сотні хворих людей, які Божою ласкою діставали зцілення перед іконою.  Слава про неї вийшла за межі країни. До каплички, де знаходилася Матір Божа Сокальська, прибували тисячі людей. Тому за кілька років там постав великий храм, яким заопікувалися отці-бернардини. Будівлю освятили 14 червня 1619 року як Храм Матері Божої Потішення. А 8 вересня 1724 року відбулася коронація Сокальської чудотворної ікони. У пожежі 1848 р. ікона згоріла, але потім львівський художник Машковський намалював новий образ на зразок старого. У жовтні 1951 р. монахи покинули монастир і вивезли ікону до Кракова. Упродовж півстоліття вона зберігалась у каплиці костелу о. Бернардинів, а 8 вересня 2002 р. образ потрапив до Грубешова – міста у східній Польщі, за5 км від українського кордону. І ось тепер ікона повернулася до нас».

dailylviv.com

До теми

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

10:51 4 січня 2021 р.

Безпечне Різдво у Львові. Повна програма цьогорічних заходів

Цьогоріч Різдво у Львові відбуватиметься в адаптованому до карантинних норм форматі. Місто відмовиться від проведення великих івентів, проте заради збереження традицій певні заходи будуть відбуватись.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу