29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові: найцікавіше з програми

15:53 11 вересня 2023 р.

Фото до новини

З 29 вересня до 8 жовтня у Львові відбуватиметься 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Тема фестивалю — “Pulsus”. Цьогоріч у програмі 14 подій. До 10-денного маратону знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували твори-перлини, які не часто лунають у концертних програмах.

Програма

·      29.09/ 19:00.  КОНТРАСТИ 29. ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Відкриватиме фестиваль Національний ансамбль солістів «Київська камерата», який дуже часто ставав першовиконавцем композицій наших сучасників. Програма пропонує зануритись у круговерть музичної України нашого часу: від Карабиця до Алмаші, Козаренка й Цепколенко, шістдесятників Грабовського та Сильвестрова, й,звісно ж, до особливого Станковича.

·       30.09/ 18:00. ВАЛЕНТИНУ СИЛЬВЕСТРОВУ – З ПОШАНОЮ

Валентин Сильвестров – це безперечно геній, один з найвідоміших українських  митців у світі, з яким нам пощастило жити в один час. В його День народження, 30 вересня, піаністка Віоліна Петриченко разом з меццо-сопрано Лілією Нікітчук та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії (на чолі з Володимиром Сивохіпом) виконають низку творів композитора, серед яких премʼєра – цикл «Пʼять мелодій на Новий рік».

·       1.10/18:00. КОНТРАСТИ 29. ДІАЛОГ ЗІ СКОРИКОМ

На честь корифея новітньої української музики у 2021 році з’явився конкурс, що відзначає здобутки видатної школи Мирослава Скорика і заохочує композиторів писати більше й краще. Вже вдруге конкурс знайшов своїх переможців — майстерних, амбітних і по-особливому талановитих: Юрія Пікуша, Ренату Сокачик та Нікіту Іванченка. Виконають і твір лауреатки ІІ премії минулої едиції конкурсу, Надії Курінної. Провідником у всесвіт кожного автора стане Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського. Солюватимуть незрівнянні Артем Полуденний, Назар Стець та Оксана Литвиненко.

·       2.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. SILENZIO DAL DOLORE

Всім знайомий той момент мовчання від скорботи, тихих роздумів й задуми, елегійного споглядання й молитовності. Цей вечір на фестивалі присвячений істині, що кожну хвилину тремтить у думках кожного українця. Заради нашого існування, музики й дитячого сміху, що далі звучать довкола, хтось щоденно віддає життя. Хтось — це наші героїчні захисники, чиї імена будуть викарбувані на граніті, а зараз пульсують гірким болем в наших серцях. У виконанні камерного оркестру «Віртуози Львова» музика Васкса, Пасічника, Станковича, Сіренко, Скорика, Фроляк та Гаврилець.

·       3.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. БАРВІНСЬКИЙ & СКОРИК

Львів – місто, яке історія обрала для перетину шляхів та доль, на вулицях якого живуть легенди та спогади про його героїв та геніїв. Край, що береже спогади про патрона філармонії Мирослава Скорика та фенікса української музики Василя Барвінського. Без їх музики складно уявити й фестиваль «Контрасти», на якому звучали повернені твори Василя Барвінського та премʼєри Мирослава Скорика. Програма четвертого концерту фестивалю є діалогом двох митців, крізь призму виконання талановитими українськими музикантами: скрипалькою Наталією Гордєєвою, віолончелістом Максимом Римарем та піаністкою, солісткою філармонії Віоліною Петриченко.

·       4.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. СЕСТРИ. МУЗИ

Кажуть, що між рідними людьми є вищий ментальний звʼязок. Музика сестер-композиторок Ганни Гаврилець та Богдани Фроляк – це пошук нових стежок в українській музиці, від її сакрального першопочатку, відлуння народних пісень рідного Прикарпаття до наднових композиторських експериментів.

·       5.10/17:00  КОНТРАСТИ 29. ПРЕПАРОВАНІ ЛАНДШАФТИ

Організатори фестивалю впевнені, що саме звучання власного твору в професійному виконанні на великій сцені є необхідним для молодих композиторів поштовхом до творення. На цей раз студенти-композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки. Початкова ініціатива зі створення цих творів зародилась в рамках курсу композиторських технік XX-XXI століття і поступово переросла у повноцінний творчий проєкт.

·       5.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. АКАДЕМІЯ

Неперевершена гармонія камерної музики лунатиме 6 жовтня — це буде концерт-сплав мудрого досвіду і свіжих молодечих сил: відомий  Львівський камерний оркестр «Академія» виступить із солістами нової генерації Станіславом Паращуком та Павлом Янушевським. Програма включає лише авангардні твори й прем’єри, що залишають слухачів у захваті: твори Коффлера, Скорика, Камінського, Керімова та Курилєвіча.

·       6.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. CONCERTO GROSSO З ПОЗИТИВОМ

У проєкті Євгена Петриченка “Concerto Grosso з позитивом” фокусом уваги стане сьогодення, яке щомиті змінюється на краще завдяки особливим людям. Цих світлих людей легко розгледіти в суцільній темряві, адже вони є агентами змін та ініціаторами новацій у суспільстві. Цей проєкт — про творців прекрасного в часи жахливого, про світло в часи суцільної темряви, про позитив у часи тотального негативу. Виконавці — новостворений, але по-особливому професійний Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики (Київ).

·       7.10. КОНТРАСТИ 29. ПУЛЬС-МАРАТОН

16:00 / KUNE / TOGETHER

Музика має надзвичайну здатність об'єднувати культури і торкатися людей, звідки б вони не походили. В програмі представлено один твір французького митця Арно Фільона, де поєднуються близько 50 мов. Вони взаємодіють, щоб оспівати наш світ, мир, сьогодення, любов чи смерть, через тексти, в яких кожен знайде шлях до гармонійного "нас".

18:00 / ВАЛЕНТИН БІБІК: СОНАТИ Й ІНТЕРМЕЦЦО

Кажуть, що найкраще з новим містом може познайомити людина, яка це місто справді любить. Цього вечора «Контрасти» пропонують пізнати Харків через майстерність двох його митців Валентина Бібіка та Максима Шадька.

19:30 / ІНТЕРМЕДІЯ

Передостанній концерт фестивалю взяв на себе найбільшу кількість світових премʼєр, а також візію максимально обʼємно представити музику останнього століття. Невипадково предметом програми стала мініатюра – символ років, коли часу стало надто мало, а інформації забагато, тож все, навіть медитативний спокій, потребувало нового формату.

Ці короткі та різні емоційні пʼєси подібно до інтермедій у фугах: зʼєднуватимуть, або ж навпаки – розділятимуть, доповнюватимуть та заперечуватимуть погляди одна одної, залучатимуть глядача до внутрішнього діалогу та пошуку відповіді на питання: як в цій багатоманітності віднайти своє?

21:00/ DUO SONORO

Програми “Duo Sonoro” вже не вперше обʼєднують цілковиті протилежності. На цей раз програма дуету – оригінальний та обʼємний погляд на музику другої половини ХХ століття.

·       8.10 / 18:00. КОНТРАСТИ 29. ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ. СИНЕРГІЯ

Пульс «Контрастів» – це синергія биття сердець: усіх композиторів, твори яких прозвучали в програмах. Солістів, чиї інтерпретації виходили за межі слова «виконання». Оркестрів, під егідою яких формувались шедеври.

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів виступить на закритті «Контрастів» з особливою програмою. Цьогоріч до постійного хедлайнера фестивалю доєднається відома українська альтистка Катерина Супрун та польський диригент, один із найкращих у своєму поколінні, Вінсент Козловський.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів