28 лютого у Львові відбудеться вечір пам’яті патріарха УАПЦ Димитрія

14:20 28 лютого 2016 р.


Фото: velychlviv.com

У Будинку органної та камерної музики на вулиці Степана Бандери звучатимуть музичні та поетичні твори глави Української автокефальної православної церкви.

У неділю, 28 лютого, в Будинку органної та камерної музики на вулиці Степана Бандери, 8 відбудеться Вечір пам’яті патріарха Української автокефальної православної церкви Димитрія (Яреми) «Життя, просвітлене Христом», присвячений 100-річчю від дня його народження. Початок – о 18:30. Вхід – вільний. 

Організатори – Благодійний фонд імені Патріярха Димитрія, Львівська єпархія УАПЦ, Львівське ставропігійне братство святих апостолів Андрія Первозваного. Виступатимуть хор церкви святих апостолів Петра і Павла у Львові та хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства святих апостолів Андрія Первозваного, хор «Гомін», а також капела бандуристів Львівського національного університету імені Івана Франка «Зоряниця». Під час вечора звучатимуть музичні та поетичні твори патріарха, з доповідями про його духовне і мистецьке життя виступлять близькі родичі та друзі. 

Патріарх Димитрій (у мирі: Володимир Васильович Ярема, 9.12.1915 – 25.02.2000) – видатний церковний і культурний діяч, патріарх Київський і всієї України Української автокефальної православної церкви. Народився у селi Глiдне Березівського повіту на півночі Сяніцької землі (тепер Кросненське воєводство у Польщі).

У 1931-1938 роках навчався малярства у Львовi в художника Павла Ковжуна. Також вивчав теорiю музики, сольфеджiо, диригування, засновував хори. 

Вступив до ОУН. У 1938-1939 роках служив у польському вiйську, брав участь у перших боях Другої свiтової вiйни. Опинився в нiмецькому полонi. Згодом, у 1942-1944 роках, навчався у Львівській мистецько-промисловій школі під керівництвом профнсора Михайла Осінчука. Після повернення з війська працював у Національному музеї. 

3 серпня 1947 року був висвячений архиєпископом Макарієм (Оксіюком) на диякона, а 10 серпня 1947 року – на священика. Деякий час навчався (заочно) в Ленінградській духовній академії, але, з огляду на національні переконання, був відрахований.

Служив спершу на сільських парафiях Львiвщини, згодом – у Львові. Вiдмовлявся спiвпрацювати з органами безпеки. На початку 1989 року звернувся з листом до митрополита Фiларета (Денисенка), екзарха Російської Церкви в Україні, зі закликом до реабілітації національних Церков, підтримки Церквою визвольних прагнень українського народу. 

9 серпня 1989 року протопресвітер Володимир Ярема проголосив вихід Петропавлівської парафії Львова (у якій служив із 1969 року) з-під юрисдикції Московського Патріархату та входження її до складу Української автокефальної православної церкви. У вересні 1993 року Другий помiсний собор УАПЦ обрав його патрiархом Київським i всiєї України з іменем Димитрій.

Упродовж свого патрiаршого служiння патріарх Димитрiй вiдвiдав усi єпархiї УАПЦ в Українi, а також США і Польщу. Охоче проповiдував у рiзних суспiльних середовищах. Виявляв постiйну турботу про налагодження мiжцерковних стосункiв i творення єдиної Помiсної Церкви в Українi. Постiйно дбав про розвиток церковного мистецтва на засадах нацiональної традицiї, про воцерковлення української молодi та iнтелiгенцiї. 

Патріарх Димитрій – автор численних праць, пов’язаних з проблемами суспiльного служiння Церкви (послання до християн України «На порозi 2000 року», цикл послань «Розмови про страшне сьогодення», статтi в газетах «Наша вiра», «Успенська вежа»), iсторiєю iконопису в Українi. Видав книгу «Дивний свiт iкон» (Львiв: Логос, 1994). Пiдготував i подав до друку двотомну монографiю з iсторiї iконопису. 

Помер Патрiарх Київський i всiєї України Димитрiй (Ярема) 25 лютого 2000 року, похований поруч із мурами рідного храму свв. Петра і Павла у Львові. У 2008 році Львівська міська рада присвоїла родині Яремів, яка веде свій рід від патріарха Димитрія, спеціальну відзнаку – «Шляхетна львівська родина». 

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

12:24 23 жовтня 2021 р.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

На хуторі Гомулець /с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву святої Трійці – пам’ятку архітектури національного значення. Церкві – 265 років і вона збережена у майже незмінному вигляді та вже років 20 потребує комплексних реставраційних робіт.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу