26 грудня у Львові відбудеться спеціальний кінопоказ «Discovery Channel» для незрячих

12:14 26 грудня 2015 р.


Фото: Discovery

Сеанс розпочнеться о 15:00 у кінотеатрі «Кінопалац Копернік».

«У рамках соціальної кампанії «Discovery Channel» – «Необмежений погляд» – буде показаний один із випусків програми «Північна Америка» під назвою «Заховатися ніде», адаптований для людей із вадами зору», – повідомили сьогодні, 26 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Сеанс відбудеться 26 грудня о 15:00 у кінотеатрі «Кінопалац Копернік». Показ пройде українською мовою, вхід на сеанс вільний.

«Discovery Networks CEEMEA», підрозділ мовної компанії №1 у світі в галузі платного ТБ «Discovery Communications», виступила ініціатором передноворічного кінопоказу для незрячих і слабозорих. Програма «Північна Америка» – один із найдорожчих і видовищних проектів «Discovery Channel».

Робота над ним велася паралельно декількома групами операторів, кожна з яких діяла на певній території. Всього було зроблено більше 250 експедицій, а їх учасники сумарно провели в дикій природі з камерами в руках майже 3000 днів.

Адаптація цього фільму для незрячих та слабозорих дозволить відчути сувору природу Північної Америки, оцінити безкрайність прерій, спостерігаючи за койотами, зробити рекордно довгу подорож слідом за китами. Крім звиклої звукової доріжки, фільм буде супроводжуватися цілим комплексом коментарів – так званим тифлокоментуванням. Тифлокоментар допоможе повністю незрячим глядачам зрозуміти події на екрані, які не можна бачити зором.

Для роботи над адаптацією фільму були запрошені авторитетні українські діячі культури – актриса Олександра Бонковська, яка стала автором тифлокоментування (звукової доріжки) і диктором, а також звукорежисер Юрій Саєнко. Консультантом «Discovery Channel» у рамках проекту виступила Оксана Потимко – відомий громадський діяч та ініціатор численних соціальних проектів для незрячих та слабозорих людей. Оксана сама сприймає світ тільки на слух і через дотики, тому не з чуток знає проблеми незрячих людей і намагається привертати увагу до них, щоб сприяти їх вирішенню.

Громадський діяч, керівник проекту зі створення бібліотеки «DAISY» у Львові Оксана Потимко, розповіла: «Приголомшливі кадри зйомок Discovery Channel стануть зрозумілі незрячим тільки завдяки спеціальним коментарям, розробленим львівською командою професіоналів. Ми раді, що саме наша команда почала співпрацювати зі світовим виробником контенту і першою в Україні запропонувала технологію тифлокоментування для осіб з обмеженими можливостями. Сподіваємося, що незабаром ми зможемо адаптувати для незрячих глядачів інший контент, зокрема, про природні заповідники України».

Спеціальний показ у Львові є продовженням серії ініціатив «Discovery Networks» в рамках соціальної кампанії «Необмежений погляд», створеної для людей з обмеженою функцією зору. Так, у вересні цього року у наймальовничіших районах Києва з'явилися таблички, що описують красу цих місць шрифтом Брайля, а до початку навчального року за ініціативою компанії відомі українські спортсмени провели майстер-класи в школах для незрячих та слабозорих дітей і подарували їм спеціальне спортивне спорядження.

Регіональний директор Північно-Східної Європи «Discovery Networks» Анна Пак розповіла: «Зір – це, мабуть, один із найважливіших інструментів взаємодії зі світом, за допомогою якого більшість людей сприймають основну інформацію. Розуміючи, що незрячі і слабозорі люди обмежені в доступі до візуального пізнавального контенту, ми вирішили адаптувати фільм спеціально для цієї аудиторії. Це наш пілотний проект із адаптації контенту в такому форматі, ми сподіваємося, він знайде відгук у аудиторії і отримає своє продовження». 

dailylviv.com

До теми

14:02 27 жовтня 2020 р.

Ремонт будинків культури, фестивалі: у Львові розповіли про викривлені підходи до розвитку культури в ОТГ

Культурне життя – це не лише залучення людей до розважальних заходів, а насамперед - створення умов для кожного мешканця реалізувати свій творчий потенціал. На жаль, у більшості громад цього не розуміють і працюють саме так.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу