У Львові відбудеться концерт оркестру з Освенциму

10:52 22 травня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

«Соколи» розпочнуть свій виступ на площі Ринок о 16.00.

«22 травня, на площі Ринок у Львові відбудеться концерт духового оркестру «Соколи» з польського міста Освенцима. Початок – о 16.00», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

Колектив приїде на запрошення владики єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикта. Духовий оркестр «Соколи» – об’єднання професійно-технічних навчальних закладів Згромадження Салезіян в Освенцимі складається зі студентів і школярів.

Керівники оркестру – Ярослав Сокіл і Роман Марчиньский, диригент – отець-салезіянин Зенон Латавца. Їх об’єднує любов до музики, відданість своїй справі. Репетиції, що відбуваються декілька раз на тиждень, відшліфовують талант і характер молоді. Колектив неодноразово здобував визнання та нагороди за межами Польщі – в Литві, Італії та Україні.

Перший салезіянський духовий оркестр був створений в ораторії в Турині, а згодом, з розвитком монашого чину, й у інших спільнотах, так що це був один з елементів, характерних для цього згромадження. Коли салезіяни прибули в Польщу і відкрили перший будинок в Освенцимі (1898), то відразу створили духовий оркестр, яким керував отець Август Хлонд (у 1922 році вже налічував 50 хлопчиків). Після здобуття Польщею незалежності заклад отця Боско почав відігравати роль місцевого культурного центру, здійснюючи широку музичну, театральну та спортивну діяльність, спрямовану для потреб місцевої громади.

Школа Салезіян в Освенцимі є найстаршою салезіянською школою в Польщі. Заснована у 1900 році. Зараз у ній навчається більш ніж 900 учнів та студентів, які здобувають освіту в гімназії, ліцеї, технікумі та професійно-технічному училищі.

У 1941 році школа пережила драматичні моменти. За два кілометри від Салезіянського інституту було збудовано концтабір Аушвіц-Біркенау. Багато салезіянських священиків загинули допомагаючи ув'язненим. Серед них – салезіянець Йосип Ковальський, беатифікований Папою Іваном Павлом II як мученик».

dailylviv.com

До теми

09:56 18 січня 2022 р.

Модні рішення для зимових образів зі шкіряними штанами

У цьому сезоні в тренді цікаві деталі, які прикрашають штани: рюші, незвичайні пояси, оборки, а також моделі з ланцюгами, заклепками, блискавками або металевими гудзиками. Окремим хітом слід виокремити шкіряні штани зі шнурівкою.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу