19-28 серпня у Львові пройде «Фестиваль Параджанова на Левандівці»

14:00 18 липня 2016 р.

  • 0


Фото: зі сторінки «Фестиваль Параджанова на Левандівці» в інтернет-мережі «Facebook»

Локацією фестивалю невипадково обрано відокремлений індустріальний і водночас історичний район Львова.

«У культурно-мистецькому центрі «Супутник» на вулиці Повітряній, 20 у Львові відбудеться з 19 до 28 серпня «Фестиваль Параджанова на Левандівці», – повідомили в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Відбуватимуться кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей. Організатори розповіли:

«Локацією фестивалю невипадково обрано відокремлений індустріальний і водночас історичний район Львова – Левандівку, адже саме на Левандівці вперше в Україні з’явилась вулиця Параджанова. З одного боку в цьому районі є відкритий простір для культурних дійств та потенціал для їхньої реалізації, з іншого – тут вкрай потрібний якісний культурний продукт.

Окрім того фестиваль зможе стати початком нової культурної традиції та платформою для формування середовища культурних активістів району. Фестиваль Параджанова на Левандівці» поєднає виставковий проект у культурному центрі «Супутник». Яскрава експозиція поєднає рефлексії сучасних художників на тему постаті Сергія Параджанова.  Проект відбудеться під кураторством Вікторії Данелян з Музею сновидінь у Києві.

Кінопрограма у Левандівському парку просто неба окрім фільмів самого Сергія Параджанова, представить підбірку відомого українського кінофестивалю «Wiz-Art». Спеціально для фестивалю проект «Ніч театру» відбудеться на Левандівці. Після заходу сонця КМЦ «Супутник» наповниться виставами львівських альтернативних театрів.

Фестиваль буде звучати якісною музикою від колективів різних жанрів. На День незалежності планується великий святковий концерт, а також зусиллями львів’ян організатори мають намір облаштувати на території Левандівського парку справжній блошиний ринок, якими так любив прогулюватись Сергій Параджанов».

Літературні заходи для фестивалю підготує Офіс міста літератури ЮНЕСКО. На Левандівці відбуватимуться зустрічі з письменниками, читання, літературні сніданки, музично-поетичні вечори та дитячі літературні майстер-класи. Також у рамках фестивалю відбудуться лекції, зустрічі та дискусії з кінознавцями, істориками мистецтв, людьми, які працювали у команді Параджанова. Зокрема заплановані зустрічі з істориком мистецтва Діаною Клочко, кінознавцем Романом Давидом, художником Борисом Єгіазаряном, який був особисто знайомий з Сергієм Параджановим.

Окрім того на фестивалі буде вдосталь майстер-класів для дорослих та дітей. Тут можна буде повчитися робити колажі, кераміку, плетені іграшки, декупаж, аплікації. Вхід на всі заходи – вільний.

Партнери: Музей сновидінь у Києві та «Dream Project», ГО «Непротоптана стежина», ГО «Віз-арт», Офіс міста літератури ЮНЕСКО та Національний центр імені Олександра Довженка». Сторінка фестивалю в інтернет-мережі «Facebook»: www.facebook.com/Фестиваль-Параджанова-на-Левандівці-105502886547692/?fref=ts».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

Останні новини

«Укрзалізниця» шукає інвестора для реформи Львівської клінічної лікарні

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу