16 листопада львів’яни зможуть побачити новий експонат «Шевченківського гаю»

17:18 12 листопада 2014 р.


Фото: скріншот зі сторінки на сайті «Газети по-українськи»

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, у неділю о 13.00 в секторі «Гуцульщина» Музею народної архітектури й побуту розпочнеться урочисте відкриття нового об’єкту – хати з села Рівня Верховинського району Івано-Франківської області, побудованої у 60-х роках ХІХ століття.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 12 листопада, «Щоденному Львову», що в неділю о 13.00 в секторі «Гуцульщина» Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» розпочнеться урочисте відкриття нового об’єкту – хати з села Рівня Верховинського району Івано-Франківської області, побудованої у 60-х роках ХІХ століття. У повідомленні також конкретизують:

«У Львові вона опинилася в 2013 році  в рамках норвезького проекту «Ревіталізація та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту». Попередній власник експонату – Максимілюк Василь, котрому хата дісталася у спадок. 

Свого часу споруда була півґраждою, і в кінці ХХст. частково була розібрана. Хата збудована з смерекового кругляка, утепленого між вінцями зрубу мохом.

У житловій частині залишилися автентичні піч, двері, дверні замки та інші архітектурні  елементи. У міжвоєнний період вікна замінили, але за слідами в зрубі працівники Музею відновили тип автентичних вікон.

Особливість експонату – виносний ґанок, де дах опирається на стовпи галереї. Заслуговує на увагу й засіка для зберігання зерна на горищі».

dailylviv.com

До теми

17:44 6 серпня 2022 р.

Кучма п'є німецький сік та іспанську воду з гуманітарки, а молодь - відмовилася

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма на зустрічі з представниками молодіжних і дитячих організацій міста наголосив на важливості того, аби молодь зростала свідомою.

Рубрика: Культура

12:29 2 серпня 2022 р.

Зруйнували стіну з туалетами і віднайшли ікону 18 століття. А під нею - барокові розписи

Ікону святого Вінсента, покровителя сиріт, виявили над дверима львівського Музею Митрополита Андрея Шептицького у Львові після того, як демонтували стіну, збудовану за радянських часів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу