16 листопада львів’яни зможуть побачити новий експонат «Шевченківського гаю»

17:18 12 листопада 2014 р.

  • 0


Фото: скріншот зі сторінки на сайті «Газети по-українськи»

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, у неділю о 13.00 в секторі «Гуцульщина» Музею народної архітектури й побуту розпочнеться урочисте відкриття нового об’єкту – хати з села Рівня Верховинського району Івано-Франківської області, побудованої у 60-х роках ХІХ століття.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 12 листопада, «Щоденному Львову», що в неділю о 13.00 в секторі «Гуцульщина» Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» розпочнеться урочисте відкриття нового об’єкту – хати з села Рівня Верховинського району Івано-Франківської області, побудованої у 60-х роках ХІХ століття. У повідомленні також конкретизують:

«У Львові вона опинилася в 2013 році  в рамках норвезького проекту «Ревіталізація та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту». Попередній власник експонату – Максимілюк Василь, котрому хата дісталася у спадок. 

Свого часу споруда була півґраждою, і в кінці ХХст. частково була розібрана. Хата збудована з смерекового кругляка, утепленого між вінцями зрубу мохом.

У житловій частині залишилися автентичні піч, двері, дверні замки та інші архітектурні  елементи. У міжвоєнний період вікна замінили, але за слідами в зрубі працівники Музею відновили тип автентичних вікон.

Особливість експонату – виносний ґанок, де дах опирається на стовпи галереї. Заслуговує на увагу й засіка для зберігання зерна на горищі».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:50 18 січня 2020 р.

«Свято Пампуха» триватиме у Львові два дні

18 та 19 січня в Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківському гаю) на вулиці Чернеча Гора у Львові вже одинадцятий рік поспіль триватиме «Свято Пампуха».

Рубрика: Культура

12:00 17 січня 2020 р.

Управління культури Львівської міськради отримало нову начальницю

Начальницею управління культури Львівської міської ради призначили кандидатку мистецтвознавства, кураторку, викладачку, дослідницю українського діаспорного мистецтва та громадську діячку Христину Береговську.

Рубрика: Культура

15:59 16 січня 2020 р.

Влодка Кауфмана і Тараса Прохаська – на здобуття Шевченківської премії

Інститут стратегії культури висунув на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка митця Влодка Кауфмана з проєктом «Бесіда» (номінація «Візуальне мистецтво»), а Мистецька рада «Діалог» – Тараса Прохаська зі збіркою есеїв «Так, але…» («Література»).

Рубрика: Культура