14-18 листопада у Львові – ІІІ Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

20:08 13 листопада 2014 р.


Фото: lviv-online.com

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, який поєднує українську і польську культуру, почесного Громадянина Львова – Ігнація Яна Падеревського.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 13 листопада, «Щоденному Львову», що 14-18 листопада вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, який поєднує українську і польську культуру, почесного Громадянина Львова – Ігнація Яна Падеревського. У повідомленні також конкретизують:

«У програмі фестивалю: симфонічні, камерні та сольні концерти віртуозів з України, Польщі, Німеччини, Швейцарії, театральні вистави, покази фільмів, зустрічі з легендами музики та вручення почесної відзнаки «Paderewski».  Розпочнеться фестиваль 14 листопада у Львівській філармонії концертом симфонічної музики українських композиторів сучасників Ігнація Яна Падеревського – Левка Ревуцького, Віктора Косенка та Бориса Лятошинського. Українська симфонічна музика прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою його головного диригента Іллі Ступеля, солюватиме відомий львівський піаніст Йожеф Ермінь.

Наступного дня, 15 листопада, на сцені Львівської філармонії відбудеться вечір фортепіанної музики «Епоха поетів та віртуозів – Шопен, Ліст, Падеревський». Програма поєднає твори музичних геніїв, які відіграли ключову роль у становленні творчості Падеревського.

Ідеї Шопена він продовжував і розвивав не лише духовно, але й практично – як редактор та популяризатор. Музика Ліста відповідає настроям віртуозного тріумфу, які були характерними для Падеревського.

Саме ці композитори стали основою унікального стилю Падеревського, що його дослідники характеризують як перехідний між романтизмом ХІХ  ст. і модернізмом ХХ ст. Цікаво, що солісти вечора – талановита львівська піаністка, артистичний директор фестивалю Маріанна Гумецька та видатний польський віртуоз Кароль Радзівонович поруч із сольними програмами виконають ще й декілька творів у чотири руки, зокрема «Татранський альбом» Падеревського. 

Центральною подією фестивалю стане реалізація унікального проекту «Від Падеревського до Пендерецького» 16 листопада на сцені Львівської опери. Під символічним патронатом Ігнація Яна Падеревського на сцені Львівської опери зустрінуться дві легенди польського та українського сучасного музичного мистецтва – Кшиштоф Пендерецький та Мирослав Скорик.

Пан Кшиштоф диригуватиме свій твір «Credo» у виконанні хорової капели «Думка», дитячого хору «Радуниця», оркестру «INSO-Львів» та польських солістів. Мирослав Скорик вперше у Львові презентуватиме «Концерт для скрипки з оркестром №9» та «Концерт для альта з оркестром» у виконанні солістів з Німеччини та Швейцарії. 

Під час концерту вже втретє відбудеться вручення відзнаки «Paderewski» Польсько-української фундації імені Ігнація Яна Падеревського за внесок у розвиток українсько-польської культурної співпраці. Також будуть вручені медалі Львівської обласної ради, які символічним чином увіковічнюють єднання двох культур.

17 листопада у рамках фестивалю вперше відбудеться театральна імпреза. У галереї «Дзиґа» дрогобицький театр «Альтер» покаже п’єсу «Сценарій для трьох акторів» Богуслава Шеффера – одного із найцікавіших польських композиторів і драматургів сучасності, доля якого, як і доля Падеревського, переплелася зі Львовом. 

Яскравим завершенням фестивалю стане концерт лідера польської джазової сцени піаніста Лєшека Можджера 18 листопада у Львівській філармонії. Лауреат «Фридерика», учасник записів, котрі здобували «Оскар» й ініціатор неймовірних проектів Лєшек Можджер спеціально приїде до Львова, щоб вшанувати пам’ять свого легендарного співвітчизника.

Окрім концертів, у рамках фестивалю відбудеться низка додаткових подій, серед яких: показ фільму «Пендерецький. Дорога через лабіринт» німецької режисерки Анни Шмідт та зустрічі з Лєшеком Можджером і Кшиштофом Пендерецьким у Львівській національній музичній академії. Також вперше фестиваль розпочне діяльність у Івано-Франківську. 13 листопада у Івано-Франківській обласній філармонії пролунає фортепіанний речиталь «Оскар Кольберґ і танцювальні твори Шопена» у виконанні польських піаністів.

«Кожен із концертів Третього міжнародного фестивалю «Відкриваємо  Падеревського», що відбудеться цього року у Львові з 14 до 18 листопада, вже традиційно претендує на подію непересічної ваги в музичному житті міста загалом. П’ять вечорів – п’ять концептуальних програм на пошану видатного представника польської політики та культури, п’ять ефектних паралелей між минулим і сучасністю, п’ять запланованих аншлагів», – зазначає професор Лідія Мельник. 

Довідка

Ігнацій Ян Падеревський (1860-1941) – польський композитор, народжений в Україні, постать світової ваги, яка поєднує польську і українську культури. 

Падеревський – володар титулів Лицаря Великого Хреста Польщі, Ордену Почесного легіону Франції, лорд Британської імперії, доктор honoris causa одинадцяти університетів Європи і Америки.

Шалену популярність Падеревському принесли твори, прем’єри яких відбувалися у нашому місті. Також у Львові в жовтні 1910 року він виступив із знаковою доповіддю на святкуванні 100-ї річниці від дня народження Фридерика Шопена, яку згодом було видано багатьма мовами. 

1912 року Львівський університет надав Ігнацію Яну Падеревському титул почесного доктора, а міська рада – почесного громадянина.

Падеревський також був політиком, діяльність якого спрямовувалась на полонізацію українців. Проте, з відстані років, будуть згадувати про нього, насамперед, як про благодійника, громадського діяча, дипломата, геніального композитора і музиканта.

Квитки продаються у касах Філармонії (тел. 235-89-46), Оперного театру (тел. 260-13-60) та у галереї «Дзиґа» (тел. 297-56-12).

Фестиваль проходить під почесним патронатом Міністра культури Польщі.

Головний організатор: Польсько-Українська Фундація імені Ігнація Яна Падеревського. Організатори: Львівська обласна філармонія, товариство «Польська спільнота». Співорганізатори: Польський інститут у Києві, Варшавська Камерна Опера, Генеральне Консульство РП у Львові. Партнери: Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім.Соломії Крушельницької, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Львівська міська рада, Театр «Альтер» (Дрогобич), Товариство «Вілла Деціуша» (Краків), Туристична агенція «Дамар» (Краків). За підтримки: Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Дирекція фестивалю: Адам Бала – директор, автор ідеї, голова Польсько-української фундації ім. І.Я.Падеревського; Маріанна Гумецька – співзасновник та артистичний директор фестивалю.

Контакти: преса: dzygainfo@gmail.com, організаційні питання: Божена Закалюжна, тел. +38 (099) 618-87-44, bozhenya.z@gmail.com, www.paderewski.eu». 

dailylviv.com

До теми

14:24 9 серпня 2022 р.

Храм у Солонці освятив Митрополит Епіфаній і ще 100 священнослужителів

Сьогодні, 9 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, у селі Солонка Львівської області Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній та ще майже 100 священнослужителів ПЦУ з усієї України освятили храм Преображення Господнього.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу